Rubriky:

Míčové sporty

Karlovarský projekt mě zaujal, mám chuť do práce, říká volejbalový trenér Brom

2. října 2014 15:00 - Karlovy Vary

Prosadit se na české volejbalové scéně se v nadcházející sezóně mužské extraligy pokusí nově vzniklý klub VK ČEZ Karlovarsko. V lázeňském městě si dávají za cíl postupně zkonsolidovat kádr dvanácti příchozích hráčů, z nichž většina se předtím vůbec neznala. A sportovní ambice směřují nejprve k účasti v play off. „Karlovarský projekt mě oslovil. Je to i pro nás všechny nový krok. A mám chuť do práce,“ řekl v rozhovoru pro Sport.cz kouč týmu Petr Brom, pro něhož to bude už šestá extraligová štace na trenérské lavičce. Soutěž startuje 16. října.

 

Josef Pešout, Právo

Ještě na jaře jste vedl Příbram. Co vás přimělo k odchodu do Karlových Varů?

Fakt, že šéfa v klubu mi dělá Jakub Novotný, bývalý skvělý reprezentant. Znám ho už od jeho sedmnácti let, trénoval jsem ho v několika týmech. Že je mým nadřízeným, byť je o dvacet let mladší, beru úplně normálně (úsměv).

Počítáte s ním i jako s hráčem extraligového týmu?

Doufám, že bude podle možností i hrajícím prezidentem (úsměv). Má hromadu starostí s chodem klubu a pravidelnému hraní se zatím brání, což chápu. Pokud si přesto najde čas a zapojí se s námi do tréninků, budu za to jen rád.

Jakou strategii jste zvolili při sestavování kádru?

Byl to složitý proces, z něhož vyplynulo, že máme dvanáct nových hráčů. I když všichni umí hrát volejbal, nikdy se nedá říci, že hned vytvoří ideální soubor. Prostě jdeme od a do zet a je to piplačka i s vysvětlováním, co chceme hrát a jak.

Prošel jste v Česku na postu trenéra od Ústí nad Labem přes Perštejn, Duklu Liberec, České Budějovice a Příbram až do Varů. Měl jste už v některém z týmů tolik cizinců jako momentálně na západě Čech?

Pokud si vybavuji, tak byli maximálně dva. Teď se nám tady sešli čtyři z různých koutů Evropy. Polák Szczerbaniuk hrál čtvrtfinále na olympiádě v roce 2004. Zkušený je i Rojas z Venezuely, který už v Česku působil. A přišli i Loftesnes z Norska a Mihajlovič ze Slovinska.

Bylo těžké získat Michala Sukubu poté, co slavil několik titulů s Budějovicemi?

V mistrovském celku mu skončila letos smlouva. Došlo k oslovení ze strany Karlovarska a je v našem týmu, to je celé.

Jakou úlohu bude mít 41letý Milan Bican po příchodu z Ústí nad Labem?

Měl by fungovat hlavně u mládeže, je i vedoucím našeho extraligového družstva. A pomáhá mi na tréninku, takže je mým asistentem. Práce i pro něj bude v klubu dost.

Tušíte, jak může vyznít reakce soupeřů na karlovarský průnik do extraligy?

Co si budeme povídat, berou nás jako konkurenci. Řeknou si: je tady nový klub a finančně zajištěný. A budou nás stavět do role favorita, aby nás znervózněli. Nestavíme si vzdušné zámky, prvním cílem je boj o postup do play off.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty