Hranice - Zubří 27:35Zubří po výhře v Hranicích vede extraligu házenkářů

Házenkáři Zubří se po pátém kole usadili v čele extraligové tabulky. Po výhře v Hranicích na Moravě 35:27 vystřídali na první příčce úřadující plzeňské mistry, osm bodů má také třetí Dukla Praha, jež uspěla v Přerově 29:25.

Zubří přes léto posílilo kádr a potvrzuje, že bude patřit ke kandidátům na přední příčky. V Hranicích kráčelo za vítězstvím od prvních minut, v poločase vedlo 18:10, až pak se hra trochu vyrovnala.

"Utkání bylo hodně ovlivněné výkony gólmanů. V první půli byl Orság výborný a Pepa Kučerka špatný a v druhém poločase to bylo zcela opačné," řekl trenér Zubří Jiří Kekrt.

Extraliga házenkářů - 5. kolo:
Hranice - Zubří 27:35 (10:18)
Nejvíce branek: Hastík 11, P. Magrla 4/2, Brož a Rachač po 3 - Řezníček 9/1, Hrstka 6, Zahradníček a Reček po 5. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 4/2 - 1/1. Vyloučení 1:6. Diváci: 440.
Lovosice - Karviná 35:33 (18:17)
Nejvíce branek: Motl 11/2, Landa a Hes po 6 - Veřmiřovský 8, Chudoba 8/1, Užek 6. Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/1. Vyloučení: 4:6. Diváci: 300.
Přerov - Dukla Praha 25:29 (12:15)
Nejvíce branek: Dostál, Zemánek a Telnička po 6 - Rams 5/2, Jeníček a Šůstek po 5. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 2/2 - 4/3. Vyloučení: 2:2. Diváci: 73.
Frýdek-Místek - Jičín 23:17 (11:10)
Nejvíce branek: V. Petrovský 9/2, Kichner 4, Strack 3 - Skopal 5, Zeman 4. Rozhodčí: Točík, Zych. Sedmimetrové hody: 2/2 - 3/2. Vyloučení: 3:3. Diváci: 492.