Rubriky:

Míčové sporty

Baseballisté San Francisca Giants vyhráli Světovou sérii MLB

30. října 2014 07:36 - Kansas City

Baseballisté San Francisca jsou potřetí za pět let vítězi Major League Baseball (MLB). Hráči Giants porazili v rozhodujícím sedmém finálovém utkání Kansas City Royals na jejich stadionu 3:2 a Světovou sérii vyhráli 4:3 na zápasy.

 

Matt Slocum, ČTK/AP

Hrdinou a nejužitečnějším hráčem finále se stal Madison Bumgarner. Dva zápasy Světové série vyhrál jako začínající nadhazovač Giants, do sedmého nastoupil od páté směny a skvělým výkonem udržel těsný náskok svého týmu.

"Teď ani nejsem unavený. Právě jsme vyhráli Světovou sérii, takže to ani nejde. Je to nádherný pocit být králem ligy," zářil pětadvacetiletý Bumgarner. "Byl výjimečný a zařadil se mezi legendy ligy," ocenil ho kouč Giants Bruce Bochy.

Giants vyhráli MLB poosmé a v poslední době jim patří sudé roky: triumfovali i v letech 2010 a 2012. "Tenhle tým má duši bojovníků. Je skvělý!" řekl Bochy.

V sedmém finálovém utkání šli Giants do vedení 2:0 ve druhé směně, ale ještě v její dohrávce Royals vyrovnali. Pro vítězný bod San Francisca doběhl ve čtvrté směně Pablo Sandoval díky Michaelu Morsovi, který při odpalu zlomil pálku.

V poslední deváté směně měl Kansas City ještě šanci srovnat. Alex Gordon se při dvou autech po chybě Gregora Blanca v zadním poli dostal až na třetí metu. Další pálkař Salvador Perez mohl homerunem získat výhru a titul pro Royals, ale odpálil jen lehký míč do vzduchu a o rozhodující aut se postaral třetí metař hostů Sandoval.

"Máme za sebou magickou jízdu, ale prohra samozřejmě moc bolí. Chyběl nám jen malý kousek," řekl kouč Ned Yost, jehož Royals sahali po prvním titulu po 29 letech. "A teď musíme v příští sezoně zase začít stoupat vzhůru od nuly," doplnil.

Triumf Giants vyvolal v San Franciscu nadšení, ale také násilnosti. Podle listu San Francisco Chronicle skončili v nemocnici dva postřelení a jeden pobodaný člověk. Žádný z nich nebyl v ohrožení života. Při řadě šarvátek ve městě bylo lehce zraněno i několik policistů.

Světová série, finále play off baseballové MLB - 7. zápas:
Kansas City - San Francisco 2:3, konečný stav série 3:4.
ČTK

ČT sport Nový Zéland - JAR konec
20190921T11:45:00+0200
Nový Zéland vs. JAR
Nový Zéland vs. JAR
Nový Zéland
JAR
ČT sport Irsko - Skotsko zítra 09:45
20190922T09:45:00+0200
Irsko vs. Skotsko
Irsko vs. Skotsko
Irsko
Skotsko

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.