Rubriky:

Míčové sporty

Skvěle si to užívám, říká prezident klubu Jakub Novotný o tažení Karlovarska v extralize

15. listopadu 2014 21:17 - Karlovy Vary

Volejbalová euforie panuje v Karlových Varech. Nově vzniklý klub VK Karlovarsko zahájil extraligu ve velkém stylu a v současnosti má na svém kontě už šest vítězství ze stejného počtu zápasů. Jako výraz kvalitní práce při sestavování družstva bere dosavadní úspěšné tažení prezident klubu Jakub Novotný, bývalý reprezentant.

 

Josef Pešout, Právo

Jak vás z pozice klubového šéfa těší suverénní vstup do sezóny?

Skvěle si to užívám (úsměv). Včetně Českého poháru jsme ještě neprohráli, a proto musím být spokojen. Volejbal vidím z druhé strany, než jsem byl zvyklý jako hráč. Na funkci, jestli mi říkají prezident, nebo předseda, si nehrajeme. Hlavně se s manažerem Merunou staráme o karlovarský volejbal. Dávat dohromady nový klub je těžké.

V čem především?

Je třeba vybrat správné hráče a sehnat na to peníze. A pak přesvědčit lidi z dané oblasti, že to může fungovat.

Jaký přestup hráčů do Varů byl nejpovedenější?

Zatímco ostatní celky doplňovali kádr o dva až tři kluky, já jich kupoval dvanáct, bez sebe tedy jedenáct hráčů. Byla to hrozná dřina i riziko. Co se týče cizinců, chtěl jsem dva nebo tři a nakonec mám čtyři. Perfektně se mi třeba osvědčil příchod univerzála Mihajloviče ze Slovinska. Poláka Szczerbaniuka a Rojase z Venezuely jsem znal a věděl jsem, do čeho jdu. S trenérem Bromem jsme prostudovali hodně materiálů ohledně posil a prozatím nám to vychází.

Neláká vás si také zahrát v extralize za Karlovarsko?

Ale ano. Abych mohl hrát na úrovni, jako jsem byl zvyklý třeba v Českých Budějovicích, musel bych často a pořádně trénovat. Nestíhám to, když chci dělat manažerskou práci. Je to opravdu hodně náročné. Nezdá se to, ale je.

Kdy jste se tedy naposledy objevil v hráčském dresu na palubovce?

Letos na jaře jsem nastupoval za Příbram v extralize. Za Karlovarsko jsem pak odehrál dva přípravné zápasy. Soutěžní utkání ještě ne, to bych si s ohledem na chybějící tréninky nedovolil. Kluci ale hrají dobře, tým šlape, a jak jsem už uvedl, jsem po této stránce spokojen.

Znamená to, že jste ukončil aktivní kariéru?

Nikdy neříkej nikdy. Už jsem jednou deklaroval, že končím a změnilo se to (úsměv).

Vzhledem k impozantnímu počínání Karlovarska v extralize vás už mnozí fanoušci vidí ve finále.

Sezóna bude ještě dlouhá a připomenu obligátní hlášku, že rozhodovat se bude až v play off. Takže si stanovíme postupné cíle.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.