Rubriky:

Míčové sporty

Prostějov - Police 0:3

Prostějovské volejbalistky doma podlehly polským mistryním

26. listopadu 2014 19:24 - Prostějov

Prostějovské volejbalistky prohrály i druhý zápas v Lize mistryň a po domácí porážce 0:3 s polským týmem Chemik Police bez bodu uzavírají tabulku skupiny A. Polské mistryně naopak ještě neztratily ani set a s šesti body jim patří první místo.

Prostějov vstoupil do prestižní soutěže třísetovou prohrou na půdě obhájkyň prvenství v Kazani, kde ale zejména v třetí sadě domácí favoritky notně potrápil. Navíc trenér Miroslav Čada už mohl proti Chemiku naplno využít uzdravené opory Kargovou a Kossányiovou, ani to však českým mistryním k úspěchu nepomohlo.

Prostějov sice první i druhý set dokázal dovést do koncovek, v těch si však mnohem lépe počínaly polské a srbské reprezentantky v hostujícím týmu. Vyhrály 25:23 a 25:22. "Byli jsme blízko k získání setu, to družstvo vždycky nastartuje, posune ještě dál. Smůla, že se nám to nepovedlo," řekl Čada v České televizi.

V třetím dějství už Police mířila za vítězstvím mnohem jednoznačněji. Třebaže proměnila až třetí mečbol, závěrečný set vyhrála rozdílem šesti bodů.

Ve třetím kole nastoupí Prostějov 10. prosince doma proti Rabitě Baku.

Liga mistryň volejbalistek - skupina A, 2. kolo:
Agel Prostějov - Chemik Police 0:3 (-23, -22, -19)
Rozhodčí: Van Gompel (Niz.), Gaupp (Fr.). Čas: 78 min. Diváci: 1500.
Sestava a body Prostějova: Markevičová 8, Borovinšeková 5, Simonová 16, Kossányiová 14, Kargová 5, Weissová 3, libero Kovářová - Soaresová. Trenér: Čada.
Nejvíce bodů Police: Glinková-Mogentaleová 15, Werblinská a Kowalinská po 13, Veljkovičová 12.
Rabita Baku - Dinamo Kazaň 3:2 (-22, -23, 26, 21, 9).
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.