Rubriky:

Míčové sporty

Kouč českých házenkářů Filip po sezóně skončí ve švýcarském St. Gallenu

28. prosince 2014 15:22 - Katovice

Jeden ze dvou trenérů mužské házenkářské reprezentace Jan Filip skončí po této sezóně ve švýcarském klubu TSV St. Otmar St. Gallen. „Jde o vzájemnou dohodu, obě strany jsme po čtyřech letech spolupráce cítily potřebu změny,“ uvedl pro internetovou stránku Českého svazu házené Jan Filip, který je momentálně s národním týmem na Vánočním poháru v Polsku.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Rozcházíme se v klidu. Po čtyřech sezónách jsme už společně neviděli, že bychom se mohli s vedením klubu posouvat stejným směrem," doplnil dále Filip, který do švýcarského klubu přišel před sezónou 2011/2012 jako hrající trenér.

Filip s klubem TSV St. Otmar splnil většinu daných výkonnostních cílů. Výjimkou byla minulá sezóna, kde se jeho tým probojoval mezi posledních šest švýcarské ligy, ne avšak do semifinále. V rozehrané sezóně se mužstvo TSV St. Otmar vedené Janem Flipem nachází po základní části soutěže na čtvrtém místě tabulky.

„Svou budoucnost v St. Gallenu jsem začal řešit už letos v létě. Toto je vyústění společných rozhovorů. Nyní už přemýšlím o dalším posunu. Měl jsem dvě nabídky z Německa, ale tam je to komplikovanější, protože kluby nechtějí přistoupit na mou trenérskou dvojroli," uvedl Filip, který se nyní spolu s Danielem Kubešem na soustředění s českou reprezentaci před startem na mistrovství světa, které začíná 15. ledna 2015 v katarském Dauhá.

dos, Sport.cz

Zrušit