Francie - Česko 30:27Házenkáři bez Jíchy statečně čelili silné Francii, prohra o tři góly není ostudná

Dauhá

I když prohra, tak po statečném výkonu. Nejtěžší soupeř přišel hned na úvod mistrovství světa a byl v Dauhá nad síly českých házenkářů. Francii v premiérovém vystoupení ve skupině C Češi sice podlehli, ale bylo to po statečném výkonu a co naplat, rozdíl v herní kvalitě byl zřejmý. Další zápas odehrají čeští reprezentanti v neděli znovu od 19:00 proti Švédsku.

Házenkář Pavel Horák se pokouší o zakončení.

Český tým nastoupil bez nemocného kapitána Jíchy, který s mužstvem na zápas ani nepřijel. Francouzi pak s výraznou diváckou podporou v hale Duhail, která i přesto byla zaplněná sotva ze třetiny, začali velmi sebevědomě. Hlavně s velkým útočným drajvem.

Už v 10. minutě tak soupeř těžící z nápadité hry i rychlého pohybu vedl 6:3, ale český tým předvedl svou nejsvětlejší chvilku a ještě dokázal třígólovou šňůrou srovnat krok. Jenže déle než čtvrthodinu úřadujícím mistrům Evropy i olympijským vítězům už ale vzdorovat nedokázal.

Francie s lehkostí znovu odskočila na rozdíl pěti branek, když český tým trochu bázlivým útočným projevem sedm minut gólově mlčel a rozjetého protivníka se nepodařilo zabrzdit ani oddechovým časem.

Zářil Guigou i legendární Karabatic

Nakonec to byl Zdráhala na střední spojce, kdo obnovil střeleckou úspěšnost národního týmu, jehož české manko se ale postupně zvětšovalo. Řádil hlavně štírek Guigou, vedle něj se prosazovali stokilový pivot Sorhaindo i hrající legenda Karabatic.

V poločase vedla Francie rozdílem sedmi gólů a nakonec už ve vzduchu visela jen otázka, o kolik že vyhraje. Českému mužstvu však nelze upřít snahu, hráči dřeli a bojovali ze všech sil, jenže tohle bylo setkání házenkářského obra s trpaslíkem.

Galia však vytáhl dobré zákroky, čímž výrazně korigoval výsledek. K tomu začal pálit z pozice ostré spojky Horák a třináct minut před koncem byl docela přijatelný stav 20:23. Národní tým už pak nepustil Francii do žádného trháku. Na bodový zisk pomýšlet nemohl, ale ostudou pro něj zápas s největším favoritem turnaje neskončil.

MS házenkářů v Kataru - skupina C:
Francie - Česko 30:27
Nejvíce branek: Horák 8, Zdráhala 8/4, Sobol 4, Linhart 2 – N. Karabatic 7, Guigou 7/3, Sorhaindo 5, Joli 3/1, rozhodčí Hansen a Gjeding (oba Dán.), sedmimetrové hody 4/4:4/4, vyloučení 10:6, červ. karta: 59. Petrovský, 2120 diváků, poločas 9:16.