Rubriky:

Míčové sporty

Ruští házenkáři jsou po nejhorším výsledku na MS bez trenéra

4. února 2015 12:05 - Moskva

Po nejhorším výsledku ruské reprezentace v historii mistrovství světa házenkářů skončil u týmu trenér Oleg Kulešov. Čtyřicetiletý kouč avizoval už po vyřazení v základní skupině svoji rezignaci a svaz ji nyní jednomyslně přijal. Sborná v Kataru obsadila 19. místo a přispěl k tomu i český celek, který ji v bojích neúspěšných týmů o cenu útěchy, takzvaný Prezidentský pohár, porazil 32:30.

 

Pavel Lebeda, chf.cz

Kulešov vedl ruský výběr od roku 2012, kdy tým čtyřnásobných olympijských vítězů chyběl na hrách v Londýně. V Kataru obhajovali trojnásobní šampióni sedmé místo, po pouhých dvou výhrách ze sedmi zápasů ale překonali dosud nejhorší výsledek ze závěrečného turnaje z roku 2009, kdy skončili šestnáctí. Na loňském mistrovství Evropy Kulešov dovedl Rusy k devátém místu.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.