Rubriky:

Míčové sporty

Colégio de Gaia - Poruba 28:24, sedmičky 1:3

Házenkářky Poruby jsou po sedmičkách v pohárovém čtvrtfinále

8. února 2015 21:20 - Porto

Až po rozstřelu ze značky sedmimetrového hodu postoupily házenkářky Poruby do čtvrtfinále Vyzývacího poháru. Po sobotním vítězství 28:24 nad celkem Colégio de Gaia hrály v Portugalsku i odvetu, ale tu stejným poměrem prohrály. Penalty jim nicméně vynesly postup.

Celek z předměstí Porta vedl v poločase odvety už sedmibrankovým rozdílem, Poruba však po změně stran dokázala snížit a vynutit si sedmičkový rozstřel. V tom uspěly Marčíková, Adámková a Mýlková, zatímco domácí hráčky skórovaly jen jednou, tři střely jim brankářka Doláková chytila.

"Z postupu máme samozřejmě obrovskou radost. Ale náš výkon hlavně v prvním poločase nebyl dobrý. Vážím si toho, že jsme se ale dokázali zvednout a nakonec i postup vybojovat. V obou zápasech jsme měli velké problémy s bráněním pivotek soupeře. Ještě dnes dopoledne jsme se dívali na video a připravovali se na to, ale v zápase se nám prostě ubránit domácí hráčky nedařilo," konstatoval trenér Jan Beňadik na klubovém webu.

Po rozstřelu pochválil za pevné nervy nejen poslední střelkyni Mýlkovou, ale také brankářku Dolákovou. "První tři sedmičky chytila, takže nás dostala do velké psychické výhody. Loni nám v Hööru postup o gól utekl, ale nyní se k nám štěstí přiklonilo. Celkově si ale myslím, že jsme byli o kousek lepší. Holkám přeju, aby si postup pořádně užily, protože to pro většinu z nich je velký moment v kariérách," dodal Beňadik.

Nejlepší střelkyní ostravského týmu byla s osmi brankami Šviráková. Do osmifinále se Poruba dostala po dvou vítězstvích nad jiným portugalským klubem Juve Lis, s nímž pro změnu hrála dvakrát doma.

Odvetné utkání osmifinále Vyzývacího poháru házenkářek:
Colégio de Gaia - Poruba 28:24 (18:11), sedmimetrové hody 1:3
Nejvíce branek: Carvalhová 7, Pinhová 5 - Šviráková 8, Marčíková 6, Rechtorisová 5. Rozhodčí: Sekulič, Jovandič (oba Srb.). Sedmimetrové hody: 2/2 - 3/3. Vyloučení: 4:3. Diváci: 250. První zápas 24:28, postoupila Poruba.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty