Veselý dovedl Fenerbahce k další euroligové výhře 14 body

Istanbul

Český basketbalista Jan Veselý potvrdil v 7. kole osmifinálové skupiny Evropské ligy svou velmi dobrou formu. Fenerbahce dovedl 14 body k důležitému vítězství 77:71 v istanbulském derby na palubovce Anadolu Efes. Fenerbahce se tak udrželo na třetí příčce v tabulce.

Basketbalista Jan Veselý.

Veselý už popáté za sebou zaznamenal v Eurolize dvouciferný počet bodů. Tentokráte byl se 14 body dokonce společně s Nemanjou Bjelicou nejlepším střelcem týmu. K tomu za 18 minut na palubovce přidal 3 doskoky, 1 zisk, 2 asistence a 1 blok. S koeficientem užitečnosti 16 tak byl nejlepším hráčem Fenerbahce.

Dařilo se mu zejména ve druhé čtvrtině, kdy zaznamenal 11 bodů a držel svůj tým během náporu domácích. Kvůli problémům s fauly pak na hřišti chyběl, do hry naskočil čtyři minuty před koncem za stavu 58:62 a hned důležitým košem nasměroval svůj tým k obratu, ke kterému pomohl asistencí a následně i trestným hodem.

Rozhodující však byla trojka hvězdy týmu Andrewa Goudelocka půl minuty před koncem, která definitivně zajistila hostům vítězství.

Evropská liga basketbalistů, osmifinále - 7. kolo:
Skupina E:
Panathinaikos Atény - Crvena Zvezda Bělehrad 74:69
Skupina F:
CSKA Moskva - Milán 97:75
Anadolu Efes Istanbul - Fenerbahce Istanbul 71:77 (za hosty Veselý 14 bodů, 3 doskoky, 2 asistence, 1 blok)
Laboral Vitória - Unicaja Málaga 79:74