Rubriky:

Míčové sporty

Živě

Basketbalistka Večeřová musí po ME na operaci

13. září 2005 13:54 - BRNO

Místo pokračujících oslav čeká basketbalovou mistryni Evropy Ivanu Večeřovou už ve středu operace poraněného kolena. Zranění utrpěla jedna z opor vítězného družstva po srážce s protihráčkou v závěru finálového utkání s Ruskem.

 

Český olympijský výbor

Šestadvacetiletá pivotka podstoupila odborné vyšetření v Úrazové nemocnici v Brně u klubového lékaře jejího celku Gambrinusu Brno Libora Paši. "V koleně má krev a je podezření na prasklý křížový kolenní vaz. Zítra se podrobí artroskopické operaci," uvedl Paša, který zákrok provede.

Ve finále strávila Večeřová na palubovce 24 minut, nastřílela 12 bodů, doskočila tři míče a ještě si připsala tři asistence. I se zraněním byla připravena naskočit do dramatického závěru zápasu. Druhá zraněná opora Brňanek Jana Veselá, která má po finálovém zápase výron kotníku, zůstala po návratu z Turecka doma u rodičů v Praze.

Úspěšné basketbalistky nyní dostaly za odměnu týden volno. Brňanky se sejdou k prvnímu tréninku příští pondělí, stejný program mají obě hráčky USK Praha Michaela Pavlíčková a Markéta Mokrošová. Přímo z Ankary odletěla do německého Frankfurtu k rodičům Zuzana Klimešová, která se od příštího týdne zapojí do přípravy ve francouzském Calais, hrdinka finále Eva Němcová ještě v tomto týdnu zamíří do Parmy.

ČTK

Zrušit


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.