Drama! Hádky! Házenkáři Brna si odvezli ze Zubří bod až po dlouhých debatách

Vypjatý závěr přineslo utkání 20. kola extraligy házenkářů mezi Zubřím a Brnem. V předposlední minutě se domácí díky trefě Adama Rečka dostali poprvé v zápase do vedení, Tomáš Veřmiřovský však v poslední sekundě vyrovnal. Rozhodčí nejprve jeho gól neuznali, neboť údajně padl až po vypršení hrací doby, avšak po protestech a dlouhém jednání u stolku časoměřičů nakonec přece jen posunuli výsledek na konečných 36:36.

Remíza pro druhé Zubří znamenala definitivní stvrzení postupu do play off. Tomu se přiblížilo i čtvrté Brno, které v první půli vedlo až o šest gólů. "Díky průběhu utkání jsme nakonec rádi za bod, i když si myslím, že měly být nakonec dva. Víc k tomu nemám co říct," prohlásil domácí trenér Jiří Kekrt.

Extraliga házenkářů - 20. kolo:
Litovel - Přerov 37:21 (17:13)
Nejvíce branek: Konšel 7, Mičoval 6/3, Barabáš 4 - Hradil 7, Pernička 7/4. Rozhodčí: Kosa, Švidernoch. Sedmimetrové hody: 4/4 - 4/4. Vyloučení: 4:5. Diváci: 493.
Zubří - KP Brno 36:36 (15:17)
Nejvíce branek: Řezníček 9, Hrstka a Reček po 6 - Hanták 10/2, Mičola 6, Hubáček, Mráz, Dostalík a Aspridis po 4. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 2/1 - 3/2. Vyloučení: 3:5. Diváci: 1150.