Oklahoma - Chicago 109:100Westbrook dovedl 36 body Oklahomu k další výhře

New York

Nejlepší střelec NBA Russell Westbrook pomohl 36 body a 11 doskoky basketbalistům Oklahomy k výhře nad Chicagem 109:100. Hlavní rival Oklahomy v boji o postup do play off New Orleans prohrál s Denverem po druhém prodloužení 111:118.

Russell Westbrook měllví podíl na výhře Oklahomy nad Chicagem. Na snímku jej brání Aaron Brooks.

Oklahoma zvítězila na vlastním hřišti pošestnácté z posledních 18 utkání a zároveň oplatila Chicagu těsnou prohru z 5. března. Tradiční lídr vítězů Westbrook přidal k 36 bodům a 11 doskokům šest asistencí včetně hodně důležité v závěru. V poslední minutě za stavu 99:95 dlouho držel míč, aby na konci útoku našel Anthonyho Morrowa, jenž přesnou trojkou pojistil vítězství.

"Poučili jsme se z vlastních chyb. Minule jsem po zdvojení nenahrál volnému spoluhráči. Dnes mě opět zdvojili, ale vyhodil jsem na Morrowa a ten se trefil," pochvaloval si Westbrook, který teprve potřetí z posledních devíti utkání nezaznamenal triple double.

Oklahoma na osmém místě Západní konference odskočila New Orleansu o celý zápas. Pelicans proti Denveru nepomohl ani famózní výkon Anthonyho Davise. Ten se přiblížil nevídanému quadriple double, když si připsal 36 bodů, 14 doskoků, 9 bloků a 7 asistencí. Pelicans však prohráli druhé prodloužení 2:9. Nuggets ke čtvrté výhře v řadě vedl Will Barton s 25 body.

Houston zvítězil na hřišti Los Angeles Clippers 100:98. Clippers stáhli patnáctibodové manko a měli v závěru deset vteřin na vyrovnání, ale nedokázali si vytvořit kloudnou pozici. Domácím nepomohl ani návrat Blakea Griffina, který přišel o 15 zápasů kvůli operaci lokte. Rockets vedl s 34 body James Harden.

San Antonio přehrálo Minnesotu jasně 123:97. Spurs stříleli s úspěšností 58 procent a připsali si 38 asistencí, což je sezonní maximum. Jedním z osmi dvouciferných střelců Spurs byl Manu Ginobili, jenž nedohrál kvůli zranění kotníku. Podle trenéra Gregga Popoviche by ale zkušený Argentinec neměl být ze hry déle než 10 dnů.