Houston - San Antonio 103:104Vychytralá taktika pomohla San Antoniu k výhře nad Houstonem

New York

Basketbalisté Houstonu podlehli v pátečním utkání NBA rozjetému San Antoniu 103:104 a propadli se tabulkou Západní konference až na šesté místo, takže by proti Spurs mohli v play off nastoupit znovu.

Basketbalista Tim Duncan ze San Antonia se spoluhráči.

Spurs se rozhodli vyřadit ze hry nejlepšího střelce ligy Jamese Hardena a prakticky po celý druhý poločas úmyslně faulovali Joshe Smithe, známého nízkou úspěšností střelby trestných hodů. Smith jich házel 26, proměnil pouze dvanáct.

Harden zůstal na 16 bodech a měl po své trojce, která zmenšila rozdíl skóre na jediný bod, ještě šanci na obrat, ale jeho střelu zblokoval Tim Duncan. Ten byl s 29 body lídrem Spurs, kteří se vyhoupli na třetí místo Západní konference.

„Taktiku jsme použili podle pravidel a jsem s ní spokojený. Je to pokaždé lepší, než kdyby měl Harden míč v rukou, to je v těchto dnech skoro nebránitelné," konstatoval trenér San Antonia Gregg Popovich. „Byla to dobrá strategie. Já si na šestky věřil, ale dneska mi nepadaly a jim to pomohlo k výhře," řekl Smith.

Sacramento bez opor podlehlo Oklahomě

Oklahoma porazila 116:103 oslabené Sacramento, které hrálo bez nejlepších střelců DaMarcuse Cousinse a Rudyho Gaye. Russell Westbrook přidal k 27 bodům deset asistencí a Enes Kanter nastřílel 25 bodů, přesto favorit zlomil zápas až v poslední čtvrtině.

„Nebudeme se dívat, jak hrají New Orleans, když to neovlivníme. Musíme sami ještě třikrát vyhrát a uvidíme, jak to dopadne," řekl trenér Oklahomy Scott Brooks.

Ani New Orleans nezaváhalo doma s Phoenixem a udržel se na osmém místě po výhře 90:75. Nejlepším střelcem Pelicans byl Anthony Davis s 19 body, přestože po úderu do krku téměř půl zápasu nehrál. Vrátil se na poslední čtvrtinu a za velkého aplausu diváků pomohl odvrátit poslední nápor Suns.

Davis nemohl mluvit

„Díval jsem se v šatně na televizi, když mě doktor kontroloval, a věděl jsem, že vedeme celkem v pohodě. Měl jsem problém polykat, ale vyřešilo se to a mohl jsem se vrátit do hry," napsal po zápase Davis do tiskové zprávy, protože nemohl mluvit.

Nejlepší tým Východu Atlanta přejela Charlotte 104:80 a poprvé v klubové historii vyhrála šedesát zápasů za sezónu. K výhře nejvíce pomohl Mike Muscala, který získal více herních minut po zranění Paula Millsapa: za pětadvacet minut nastřílel 17 bodů.

Všechny týmy bojující o postup do play off ve Východní konferenci uspěly a odskočily tak Miami, které v pátek nehrálo. Nejpřekvapivější vítězství si připsal Boston, který přerušil osmnáctizápasovou domácí vítěznou šňůru Clevelandu a vyhrál 99:90.

NBA:
Atlanta - Charlotte 104:80
Brooklyn - Washington 117:80
Cleveland - Boston 90:99
Denver - Dallas 143:144 po druhém prodl.
14.LA Lakers79215826,6
15.Minnesota79166320,3