Vedení v extralize volejbalistů uhájil Liberec

Nečekaně hladké vítězství se v pátém kole extraligy volejbalistů zrodilo v Opavě, kde domácí tým porazil České Budějovice 3:0. Jihočeši tak po vydařeném začátku sezóny podruhé za sebou zaváhali. V třetím setu ještě měli šanci průběh zdramatizovat, ale ani jeden ze tří setbolů nevyužili.

První set pro Slezany rozhodly výborné servisy Patáka s Tomášem a kvalitní blok. Jihostroj hru vyrovnal, ale Opavským vyšlo střídání a vyhráli dvě těžké koncovky. Liberecká Dukla se v derby s Ústím dlouho nemohla vyrovnat s jeho servisem, ale od druhého setu už na hřišti kralovala.

Výsledek 3:1 si odvezl také kladenský mistr ze Zlína. Utkání přitom začali lépe domácí, kteří díky výbornému servisu získali první set. Pak se však karta obrátila, Středočeši podání zlepšili a naopak Zlínu se v této činnosti přestalo dařit.

Stejný průběh jako ve Zlíně i Liberci měl duel v Brně: první sada sice patřila Benátkám, ale pak začal domácím vycházet servis a od něj se odrazili k výhře 3:1. Velké potíže hostujícím přihrávačům dělali zejména Hrazdira s Jelínkem. Benátky tak stále na svou první výhru čekají.

Ostrava loni příbramského soupeře čtyřikrát v extralize porazila a dnešek nebyl výjimkou. Zápas začal debaklem hostů, kteří uhráli jen dvanáct bodů, pak sice získali druhý set, ale doplatili na nevyrovnané výkony. Ve čtvrté sadě totiž znovu absolutně na ostravský tým nestačili.