Rubriky:

Míčové sporty

Kiki a Maki v chladném Stavangeru vyhrály skupinu

11. června 2015 17:29 - Stavanger
(Aktualizováno: 11. června 2015 17:58)

Plážové volejbalistky Kristýna Kolocová a Markéta Sluková vyhrály na turnaji Světového okruhu v chladném Stavangeru skupinu a skončí nejhůře deváté. Po nevydařeném minulém týdnu v chorvatské Poreči by rády letos poprvé prošly do čtvrtfinále. V pátek jim bude stát v cestě buď nejlepší dvojice loňského Světového okruhu Brazilky Juliana s Marií Antonelliovou, nebo Švýcarky Forrerová, Vergéová-Dépréová.

 

Michal Doležal, ČTK

České olympioničky zakončily skupinu výhrou na Číňankami Wang Fan, Jüe Jüan 21:13, 21:19 a po druhém vítězství se dostaly v "géčku" do čela. Dvě výhry měly na kontě i další dvě dvojice, Kolocovou se Slukovou poslala přímo do 2. kola play off nejlepší bilance.

V Norsku panuje sychravé počasí a teploty až do čtvrtka nepřesáhly ani deset stupňů. Ve středu, kdy navíc pršelo, Kolocová se Slukovou podlehly Švýcarkám Goricanecové s Hüberliovou po velké bitvě 15:17 ve třetí sadě. Předtím porazily tradiční finské soupeřky Lehtonenovou s Lahtiovou a srovnaly si s nimi letošní bilanci na 2:2.

O deváté místo se české beachvolejbalistky dělily už na květnovém turnaji v Praze a pak na grandslamu v Moskvě. Před týdnem v Poreči po více než dvou letech skončily už ve skupině.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie Major ve Stavangeru (Norsko):
Ženy - skupina G:
Kolocová, Sluková (7-ČR) - Wang Fan, Jüe Jüan (10-Čína) 2:0 (13, 19)
České hráčky vyhrály skupinu a postoupily přímo do 2. kola play off.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty