Rubriky:

Míčové sporty

Živě

Házenkáři se v kvalifikaci MS utkají s Belgií a Tureckem

23. června 2015 15:37 - Vídeň

Čeští házenkáři se v první fázi kvalifikace mistrovství světa utkají s Belgií a Tureckem. Vítěz tříčlenné skupiny postoupí do play off, které se hraje za rok v červnu. Šampionát v roce 2017 uspořádá Francie.

 

Pavel Lebeda, chf.cz

"To je přijatelná skupina. Měli bychom z ní postoupit, mohlo to dopadnout i hůře," zhodnotil vídeňský los trenér české reprezentace Jan Filip.

Podle něj bude důležité získat o soupeřích co nejvíce informací. "Turci nyní hráli ve skupině s Chorvatskem, Norskem a Nizozemskem o postup na mistrovství Evropy a neuhráli ani bod. Pamatuji si, že jsme jednou s Belgičany hráli, ale to už je asi sedmnáct let. O nich toho víme méně než o Turcích. Ale samozřejmě se připravíme," doplnil Filip.

Český tým by měl do kvalifikace vstoupit 4. listopadu doma proti Belgii, žebříčkově nejslabšímu celku skupiny. O tři dny později je na programu odveta, v lednu se pak reprezentace utká dvakrát s Tureckem.

Filipa těší, že by Češi měli začít i zakončit skupinu na domácí palubovce. "Domácí začátky jsou vždy lepší. Snad se to potvrdí a postoupíme do červnového play off, což je samozřejmě náš cíl," řekl kouč.

Předběžný program českého týmu v 5. skupině:
4. listopadu: Česko - Belgie
7. listopadu: Belgie - Česko
13. ledna: Turecko - Česko
16. ledna: Česko - Turecko.
ČTK

Zrušit


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.