Liberečtí volejbalisté prohráli v Poháru CEV s Doetinchemem

DOETINCHEM (Nizozemsko)

Volejbalisté Dukly Liberec v pátek prohráli v úvodním zápasu v kvalifikačním turnaji Poháru CEV v nizozemském Doetinchemu s domácím týmem 0:3. České vicemistry čekají o víkendu ještě duely se slovinským Novým Mestem a favorizovanou Paříží, za kterou hraje i reprezentační smečař Jiří Novák. Do prosincového osmifinále postoupí jen vítěz skupiny.

V utkání s aktuálně druhým celkem nizozemské ligy se svěřencům trenéra Petra Broma nedařilo v útoku. V prvním setu navíc kazili i na příjmu a prohráli ho 18:25. Ve druhém Dukla neudržela nadějný náskok 11:5 a sadu ztratila 25:27. Ve třetím setu liberečtí volejbalisté nedokázali uhrát důležitý míč za stavu 23:23 a soupeř zápas ukončil.

"Kluci se nevyrovnali s hodně atypickou halou, která byla velice nízká a nezvykle osvětlená," řekl ČTK ředitel libereckého klubu Pavel Šimoníček.

Loni Severočeši obsadili v prestižnějším Klubovém poháru třetí místo. V sobotu nastoupí od 17:30 proti Paříži, v neděli hrají od 15:00 s Novým Mestem.