Skalp Detroitu získal v NBA jako první Dallas

NEW YORK

V devátém zápase skončila vítězná šňůra basketbalistů Detroitu v NBA. První porážku sezóny jim připravili v sobotu hráči Dallasu, kteří na domácí palubovce zvítězili 119:82. V zámořské soutěži tak už není žádný tým se stoprocentně úspěšnou bilancí. Dallas položil základ k vítězství už v první čtvrtině, kterou vyhrál 40:16.

"Soustředili jsme se na obranu pod košem a doskoky. Nechtěli jsme jim povolit víc než jednu střelu a vycházelo to," řekl Josh Howard, jenž byl s 26 body nejlepším střelcem zápasu.

Hráče Mavericks nerozhodil ani konflikt asistenta jejich týmu Dela Harrise s rozhodčím, který trenéra poslal pryč z lavičky. "Věděli, že za sebou máme těžký zápas v Houstonu a využili toho. Hráli agresivně a i když jsme se snažili dostat do zápasu, nenechali nás," uvedl kouč Detroitu Flip Saunders.

Střelecké dostihy předvedli basketbalisté Philadelpie a Clevelandu, kteří dohromady nastřádali 243 bodů. O tři více dali hostující Cavaliers, jejichž opora LeBron James si připsala první triple-double v sezóně s 36 body, 11 doskoky a deseti asistencemi.

"Tohle je jedno z mých nejdůležitějších vítězství za ty tři roky, co jsem v lize. Je jedno, kolik košů padlo, hlavní je vyhrát," řekl James. Ještě o bod více dal jeho spoluhráč Larry Hughes, na druhé straně měl stejnou bilanci kanonýr Allen Iverson. Domácímu týmu vykřesal naději John Salmons, jenž šest sekund před koncem snížil na rozdíl jediného bodu, Damon Jones však dvěma trestnými hody pojistil výhru Clevelandu.

Arenas seděl na lavičce

Basketbalistům New Jersey se povedlo ubránit třetího nejlepšího střelce NBA Gilberta Arenase a porazili Washington 89:83. Arenas dal jen 17 bodů a po nevydařeném prvním poločase proseděl značnou část třetí čtvrtiny na lavičce. "Nešlo o Arenase, ale o Washington. Nehráli jsme v první půli disciplinovaně," zastal se své hvězdy kouč Wizards Eddie Jordan.

Obhájci titulu ze San Antonia zdolali nejlepší tým základní části minulé sezóny Phoenix 97:91. Pochvaly se tentokrát dočkal Tony Parker, kterého za předchozí výkony trenér Spurs Gregg Popovich káral. "Tony se konečně probudil," uvedl kouč a ocenil, jak si francouzský basketbalista poradil s nejužitečnějším hráčem loňského ročníku Stevem Nashem.

Philadelphia - Cleveland 120:123
Nejvíc bodů: Iverson 37 - Hughes 37.
Nejvíc doskoků: Webber 11 - Gooden 13.
Nejvíc asistencí: Iverson 12 - James 10.
Orlando - New Orleans/Oklahoma City 95:98
Nejvíc bodů: Dooling, Turkoglu 22 - West 34.
Nejvíc doskoků: Howard 17 - Andersen, West 8.
Nejvíc asistencí: Francis 5 - Paul 8.
New Jersey - Washington 89:83
Nejvíc bodů: Carter 19 - Jamison 23.
Nejvíc doskoků: Jefferson 13 - Jamison 13.
Nejvíc asistencí: Carter, Jefferosn, Planinič 5 - Butler, Daniels 4.
Minnesota - Charlotte 102:89
Nejvíc bodů: Garnett 19 - Felton 15.
Nejvíc doskoků: Garnett 11 - Okafor 10.
Nejvíc asistencí: Garnett 5 - Felton, Knight 5.
Dallas - Detroit 119:82
Nejvíc bodů: Howard 26 - Hamilton 18.
Nejvíc doskoků: Dampier 14 - Wallace 5.
Nejvíc asistencí: Daniels 6 - Arroyo, Billups 5.
San Antonio - Phoenix 97:91
Nejvíc bodů: Duncan 24 - Marion 22.
Nejvíc doskoků: Duncan 13 - Marion 15.
Nejvíc asistencí: Bowen 4 - Nash 10.
Utah - Memphis 72:80
Nejvíc bodů: Williams 21 - Miller 18.
Nejvíc doskoků: Brown, Harpring 8 - Miller, Wright 8.
Nejvíc asistencí: Williams 10 - Stoudamire 5.
Severozápadní divize:
1. Minnesota95455,6