Štochl vychytal Berlínu titul klubového mistra světa

Dauhá

Brankář Petr Štochl slaví s házenkáři Füchse Berlín senzační titul klubového mistra světa. Ve finále v Dauhá dovedl svůj tým k vítězství v prodloužení nad Veszprémem 28:27. Předtím v semifinále se devětatřicetiletý český reprezentant velkou měrou podílel na výhře nad obhájcem trofeje Barcelonou s Filipem Jíchou.

Brankář Petr Štochl (uprostřed) na archivním snímku v reprezentačním týmu

Právě Jíchův bývalý klub Kiel byl dosud jediným německým vítězem klubového šampionátu z roku 2011. Berlínské "Lišky", vítězové Poháru EHF, se ke Kielu dnes přidaly vydřenou výhrou a z lukrativní akce Super Globe si odvezou prémii 400 000 dolarů (9,5 miliónu korun). Na turnaji přitom berlínský klub startoval díky divoké kartě.

Jícha získal s Barcelonou bronzové medaile, v zápase o 3. místo španělský vítěz Ligy mistrů porazil Sydney 30:20.