Welsch se dostal na palubovku jen na šest a půl minuty

NEW YORK

Basketbalisté Milwaukee prohráli v pátečním zápasu NBA v Minnesotě 91:99. Jiří Welsch odehrál v dresu hostů šest a půl minuty, nejméně z devíti hráčů Bucks, a připsal si jeden obranný doskok. Při svém jediném střeleckém pokusu český reprezentant koš minul.

Jeho spoluhráč Michael Redd nastřílel 28 bodů, domácí Wally Szczerbiak ještě o dva víc. Hrdinou zápasu byl ale jiný hráč týmu Timberwolves: Kevin Garnett dal 17 bodů a doskočil 12 míčů, přestože mu v třetí čtvrtině musel lékař sešít tržnou ránu na bradě šesti stehy.

Sotva se však Garnett po ošetření vrátil ze šatny, začal znovu trápit obranu Milwaukee, jako by se mu vůbec nic nestalo. Dal deset bodů za sebou a dostal Minnesotu do vedení 80:77. "Prostě si odpočinul a pomohlo mu to. Já bych ho jinak asi nedokázal posadit na lavičku," řekl novinářům trenér vítězů Dwane Casey.

San Antonio prohrálo v Chicagu

Obhájci titulu ze San Antonia nečekaně podlehli Chicagu 99:106, Bulls si tak nad favorizovaným soupeřem připsali první vítězství po bezmála pěti letech. "Bulls dnes hráli mnohem agresivněji než my," řekl trenér San Antonia Gregg Popovich.

Doma prohrál i Detroit, druhou porážku v letošním ligovém ročníku mu po druhém prodloužení připravil Washington. Hosté vyhráli o šest bodů 120:114 a podobně dopadl i souboj nejlepších střelců: Gilbert Arenas dal 39 bodů, domácí Rasheed Wallace 33. Washingtonský Antawn Jamison získal pod košem dvacet odražených míčů.

Dallas zvítězil v Miami nad vedoucím celkem tabulky Jihovýchodní divize 103:90, i když během utkání málem přišel o patnáctibodový náskok. Mavericks vyhráli posedmé za sebou, naopak Miami po šesti domácích vítězstvích před svými fanoušky poprvé neuspělo. Hostující Josh Howard nastřílel 25 bodů, Němec Dirk Nowitzki přidal 23 bodů. Domácímu týmu Heat stále chyběl pivot Shaquille O'Neal, který kvůli zraněnému kotníku vynechal už desátý zápas.

Utkání v Bostonu rozhodl košem v poslední vteřině Paul Pierce. Domácí Celtics díky němu vyhráli nad Charlotte 90:89.

Orlando - Portland 104:89
Boston - Charlotte 90:89
Indiana - Atlanta 85:87
Miami - Dallas 90:103
Memphis - Houston 86:81
Minnesota - Milwaukee 99:91
Detroit - Washington 114:120 po druhém prodl.
San Antonio - Chicago 99:106