Brazilští volejbalisté krok od zisku Světového poháru

TOKIO

Brazilští volejbalisté mají po předposledním kole blízko k zisku Světového poháru. Mistři světa v sobotu stejně jako v loňském finále olympijského turnaje porazili v Tokiu Itálii a trofej by jim mohla sebrat už jen nedělní porážka s Egyptem, což by ale ve volejbalovém světě byla prvotřídní senzace.

Duel mezi Brazilci a Italy trval bezmála dvě a čtvrt hodiny a skončil vítězstvím Jihoameričanů 15:13 v pátém setu. Svěřenci trenéra Bernarda Rezendeho přitom před pěti tisícovkami diváků vedli už 2:0, když v první sadě odvrátili šest soupeřových setbolů a po velkém boji ji vyhráli 32:30.

Mistři Evropy dokázali vyrovnat na 2:2, v útoku se vedle autora 22 bodů Cisolly rozehráli k velkému výkonu především střídající Savani a Lasko. V tie-breaku ale přece rozhodl o čtvrtém vítězství Brazilců André.

"Čtyři sety jsme odehráli velmi dobře, ale nestačilo to," řekl na tiskové konferenci italský trenér Gianpaolo Montali. Rezende opět našel na výkonu svého týmu spoustu chyb. "Po druhém setu jsme přestali hrát agresivně, jen jsme čekali. Ale byl to velký zápas," prohlásil.

Brazilci v roce 1997 druhý ročník soutěže vyhráli a nikdy nebyli horší než druzí. Letošním prvenstvím by navázali na triumf svých krajanek, které v Japonsku vyhrály stejnou soutěž minulý týden. Ohrozit je už mohou jen Američané, které v posledním kole čeká zápas s Čínou.

Celková dotace Světového poháru pro mistry kontinentů činí milion dolarů, vítězný tým dostane 300 tisíc.

Výsledky - 4. kolo:
USA - Egypt 3:0 (12, 21, 15), Brazílie - Itálie 3:2 (30, 20, -23, -22, 13), Japonsko - Čína 3:2 (14, -24, 20, -35, 8).