Orlando vyhrálo počtvrté za sebou

NEW YORK

Basketbalisté Orlanda vyhráli v zámořské NBA už počtvrté za sebou a poprvé v letošní sezóně překonali padesátiprocentní hranici úspěšnosti. V pondělním duelu zvítězili v Bostonu 87:83, k čemuž jim devatenácti body a sedmi asistencemi nejvíce pomohl Steve Francis.

V závěrečné čtvrtině ho však zastínil Jameer Nelson, který v posledních dvanácti minutách nastřílel devět ze svých šestnácti bodů. Společnými silami dovedli Orlando k prvnímu vítězství v Bostonu od prosince 2000. "Je jedno, kdo střílí. Musíme mít rozdělené role a být správně zorganizovaní a myslím, že jsme v závěru odvedli dobrou práci," uvedl po utkání Francis.

Dallas po sobotní porážce s Memphisem vyhrál 93:91 v Torontu a znovu se dotáhl na obhájce trofeje ze San Antonia v čele Západní konference. K těsnému vítězství hostům pomohlo probuzení německého basketbalisty Dirka Nowitzkého, který k pěti bodům z prvního poločasu přidal po přestávce dalších čtyřiadvacet.

Ještě necelé tři minuty před koncem přitom Raptors vedli 89:83, ale v závěru náskok neudrželi. Rozhodující koš vstřelil Nowitzki, který osmnáct vteřin před sirénou doskočil míč a skóroval na 91:89. "Tým stál celou dobu za mnou a spoluhráči mi pořád říkali, abych udělal to, co jsem udělal, tedy skóroval," řekl sedmadvacetiletý Němec.

Třiatřicet bodů Dwyanea Wadea zajistilo basketbalistům Miami vítězství v domácím utkání s New Yorkem. Při absenci pivota Shaquillea O'Neala, který má zraněný kotník, se Wade od prvních minut ujal vůdcovské role.

V úvodních dvou čtvrtinách nastřílel třiadvacet bodů a byl hlavním strůjcem poločasového vedení o 26 bodů. "Vzal jsem toho na sebe hodně. Snažil jsem se na to vlítnout a začít útočit.

Doufal jsem, že mě chlapci budou následovat, a to se podařilo," pochvaloval si třiadvacetiletý Wade.

Toronto - Dallas 91:93
Nejvíc bodů: Bosh 26 - Nowitzki 29.
Nejvíc doskoků: Bosh 10 - Dampier, Nowitzki 11.
Nejvíc asistencí: Calderon 8 - Terry 6.
Miami - New York 107:94
Nejvíc bodů: Wade 33 - Marbury 19.
Nejvíc doskoků: Haslem 12 - Richardson 6.
Nejvíc asistencí: Williams 6 - Marbury 6.
Boston - Orlando 83:87
Nejvíc bodů: Davis 22 - Francis 19.
Nejvíc doskoků: Pierce 13 - Howard 10.
Nejvíc asistencí: Davis 6 - Francis 7.
Denver - New Jersey 92:101
Nejvíc bodů: Martin 26 - Carter 25.
Nejvíc doskoků: Camby, Miller 10 - Kidd 8.
Nejvíc asistencí: Miller 9 - Carter, Kidd 5.
Severozápadní divize:
1. Minnesota127558,3