Rubriky:

Míčové sporty

Sluková má v kotníku zřejmě natržené vazy a do Mexika nepojede

2. října 2015 09:47 - Praha

Plážová volejbalistka Markéta Sluková má z turnaje Světového okruhu v Číně poškozené vazy v kotníku. S Barborou Hermannovou proto zrušily cestu na další podnik do Mexika. Zda stihnou alespoň turnaj v Antalyi, bude záležet na průběhu regenerace.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Ještě mě čeká magnetická rezonance, ale zatím to vypadá 'jen' na částečně potrhané vazy," uvedla Sluková na facebooku. Další vyšetření k upřesnění diagnózy podstoupí dnes. Turnaj Antalya Open v Turecku začne 20. října.

Sedmadvacetiletá Sluková, pátá z olympijských her v Londýně a dvojnásobná vítězka turnaje Světového okruhu s Kristýnou Kolocovou, si poranila kotník před týdnem v čínském Sia-men. Pod sítí dopadla soupeřce na nohu.

"Od návratu do Čech je o mě výborně postaráno, moc díky Institutu sportovního lékařství. Tedy ne, že by v Číně nebylo, ale pro nedostatečné znalosti čínštiny jsem nedokázala ani rozšifrovat diagnózu, kterou jsem v místní nemocnici nafasovala," napsala Sluková.

Protože hraje s Hermannovou od letošního léta a mají málo společných bodů, musely začínat v kvalifikaci. Nyní už byly dvakrát v hlavní soutěži a ze čtyř startů ve Světovém okruhu je jejich nejlepším výsledkem páté místo ze Soči.

ČTK

Zrušit