Rubriky:

Míčové sporty

Máme kvalitní tým a chceme uspět, říká děčínská posila Ondřej Šiška

7. října 2015 19:11 - Děčín

V roli obhájců stříbra z minulé sezóny vstupují basketbalisté Děčína do nadcházejícího ročníku Kooperativa NBL. Jedinou novou tváří v kádru je rozehrávač Ondřej Šiška, který se pokusí zacelit mezeru po Američanu Tuckerovi.

 

Josef Pešout, Sport.cz

Do basketbalového Děčína jste přišel z Brna. Je to pro vás velká změna?

Na první pohled to může být nezvyk přejít z druhého největšího města v republice do menšího, ale já pocházím z Přerova, který je co do velikosti s Děčínem srovnatelný. Takže zase tak velký skok to pro mě není. Rychle si zvykám a mohu se více soustředit jen na basketbal.

Čím jste si vysloužil zájem ze strany stříbrného celku minulého ročníku NBL?

Děčín je velice kvalitní tým, což dokázal druhým místem v lize. A snad jsem ho zaujal svými výkony v uplynulé sezóně v dresu Brna. Děčínští mě kontaktovali a po dohodě jsem se ocitl na severu Čech.

Jaké máte první dojmy z nového působiště?

Hráčský kádr je výborný se špičkovým trenérem Pavlem Budínským a zázemím. Lidé ve vedení klubu mi vyjdou vstříc. Stoprocentně se mi tady líbí i díky partě. V přípravě jsme měli kvalitní soupeře a už se těšíme na začátek ligové sezóny. Chceme v ní uspět.

Koho byste měl v kádru nahradit?

Měl bych zaplnit místo na postu rozehrávače, když odešel Američan Tucker. Je to velká výzva. Nečeká se ode mne stejný popis práce, jsme jinými typy hráčů.

V děčínském týmu nepůsobí letos ani jeden cizinec. Můžete tedy ze své rozehrávačské pozice dirigovat jen české hráče.

To je výhoda, že jsme všichni Češi a můžeme jednotně komunikovat. V tomto směru je to snadnější pro hráče i pro trenéra.

Zmocňuje se vás s blížícím se startem ligy, která začíná 10. října, nervozita?

Moc ne. Možná přijde jen před prvním zápasem, ale jakmile se dostanu na hřiště, napětí spadne.

eš, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty