Brňanky vyhrály v Evropské lize v italském Schiu 74:69

SCHIO (Itálie)

Basketbalistky Gambrinusu Sika Brno zvítězily ve středu v osmém kole Evropské ligy v italském Schiu nad domácí Familou 74:69 a s jednou porážkou si udržely vedení ve skupině B. České mistryně po celé utkání vedly a teprve v závěru se podařilo Italkám zkorigovat výsledek.

Hned v první minutě sice získaly Brňanky po úspěšném tříbodovém pokusu Vítečkové a koši Machové pětibodový náskok, v další minutě ale domácí basketbalistky srovnaly krok i skóre. Bojovně a agresivně hrající italské basketbalistky vedly 17:13, ale zásluhou přesné koncovky Žirkové v závěru úvodní čtvrtiny vyhrály Brňanky první desetiminutovku 22:21. Ve vyrovnané druhé čtvrtině se hráčky Brna postupně začaly více prosazovat po rychlých protiútocích a do přestávky si vypracovaly důležitý šestibodový náskok.

Po změně stran sice ještě basketbalistky Schia v 25. minutě vyrovnaly stav na 44:44, to však bylo z jejich strany vše. V závěru už diktovaly tempo Brňanky, které tři minuty před koncem vedly už dvanáctibodovým rozdílem 70:58 a teprve v koncovce Schio ještě zkorigovalo výsledek.

"Utkání bylo velmi tvrdé hlavně z italské strany. I když jsme se na tuto hru připravovali, tak zásluhou volného přístupu rozhodčích se Schio prosazovalo v osobních soubojích. Chvílemi mi připadlo, že slovenský rozhodčí Janáč kontroluje hru tak, aby Schio vyhrálo," uvedl po zápase v telefonickém rozhovoru pro ČTK trenér Brňanek Jan Bobrovský.

Ten poznamenal, že si vítězství před vánočními svátky nesmírně cení. "Kádr rozhodně nemá Schio špatný, hodně práce odvedly zejména Žirková s Machovou. Na Miltonovou pouštěly rozhodčí často fauly, proto se nemohla v podkošových soubojích prosadit," dodal Bobrovský.

Famila Schio - Gambrinus Sika Brno 69:74 (21:22, 32:38, 50:54).
Nejvíce bodů: Taylorová 21, Masciadriová 14, Zampellaová 11, Donaphinová 10 - Žirková 17, Salesová 14, Veselá 13, Machová 11, Miltonová 10. Rozhodčí: Janáč (SR), Ekty (Tur.). Fauly: 17:17. Trestné hody: 20/17 - 16/12. Trojky: 4:4. Diváci: 800. Nejlepší hráčka: Žirková.