Rubriky:

Míčové sporty

Polsko - ČR 37:33

Házenkáři ve finále turnaje v Polsku podlehli domácímu týmu

29. prosince 2015 21:49 - Vratislav

Čeští házenkáři obsadili na Vánočním poháru čtyř zemí ve Vratislavi druhé místo. Po pondělním vítězství nad Íránem dnes ve finále turnaje prohráli s vysoce favorizovaným domácím Polskem 33:37. Reprezentantům nevyšla první půle, kterou prohráli 14:22, v druhém dějství ale dokázali bronzové medailisty z posledního světového šampionátu v Kataru porazit o čtyři branky.

 

Pavel Lebeda, chf.cz

Zatímco pro český celek byl turnaj jednou z posledních příprav před lednovým vyvrcholením první fáze kvalifikace mistrovství světa, Poláci se chystají na domácí evropský šampionát a patří ke kandidátům na medaile.

Reprezentanti se proti velkému favoritovi museli obejít bez několika opor. Na turnaji ve Vratislavi českému týmu chyběli někteří legionáři z Německa i kapitán Filip Jícha, který se zotavuje po operaci stydké kosti.

Poláci od úvodu získali vedení a v první půli jasně dominovali. Českému celku se nedařilo v obraně, a proto šel v přestávce do kabin s mankem 14:22.

Po pauze reprezentanti nečekaně dokázali dostat favorita pod tlak. V polovině druhého dějství se přiblížili na dostřel tří branek, ale Poláci čtyřmi trefami odpověděli. Národní tým v závěru opět snižoval, znovu stáhl manko na rozdíl tří gólů, ale poslední slovo patřilo domácím.

Na začátku příštího týdne sehraje reprezentace dva přípravné zápasy ve Švédsku a pak už ji čeká vyvrcholení první fáze kvalifikace mistrovství světa. V ní Češi na podzim dvakrát porazili Belgii a 13. a 16. ledna nastoupí dvakrát proti Turecku. Do červnového play off o účast na šampionátu postoupí z tříčlenné skupiny jen vítěz.

Vánoční turnaj házenkářů ve Vratislavi:
Finále:
Polsko - ČR 37:33 (22:14)
Sestava ČR: Mrkva, Galia - Hrstka, Hes, Jurka, Stehlík, Babák, L. Petrovský, V. Petrovský, Zdráhala, Hanisch, Kasal, Brykner, Landa.
Rozhodčí: Jerlecki, Labun (oba Pol.). Diváci: 5550.
o 3. místo:
Írán - Ukrajina 25:21 (11:12)

Zrušit