Ventspils - Nymburk 72:69Basketbalisté Nymburku nezvládli koncovku s Ventspilsem a znovu prohráli

Ventspils

Basketbalisté Nymburku si znovu zkomplikovali boj o postup do play off Poháru FIBA Europe. Ve 4. kole nadstavby prohráli 69:72 na hřišti Ventspilsu a na kontě tak stále mají jen jediné vítězství. Aby udrželi šanci na postup, musí vyhrát oba závěrečné duely na domácím hřišti se Sofií a Antverpami.

Ani dvě výhry jim však nemusí stačit. Zvláště když Antverpy zvítězily 71:63 v Sofii a mají stejně jako Ventspils po třech výhrách. Buď belgický, nebo lotyšský celek si tak v příštím kole zajistí postup a Nymburk tak bude bojovat o druhé postupové místo.

Nymburk v úvodním duelu skupiny doma přehrál Ventspils jasně 88:64, jenže následovala šňůra venkovních zápasů, ve které se českému mistrovi nedařilo. O to více toužil vyhrát v Lotyšsku, aby měl postupové karty stále ve svých rukou.

Vyrovnaný duel ale český mistr, který v prvním poločase vedl až o deset bodů, v koncovce těsně ztratil. Necelých pět minut před koncem bylo ještě skóre vyrovnané 63:63, domácí si pak ale vypracovali až pětibodový náskok. Nymburk ještě dokázal stáhnout manko stáhnout, Petr Benda ale tři vteřiny před koncem minul tříbodový pokus, kterým by skóre vyrovnal.

Nejlepšími střelci Nymburku byli Michael Dixon s 22 body a Howard Sant-Roos, který k 21 bodům přidal i osm doskoků, sedm asistencí a pět zisků. Nikdo jiný v hostujícím dresu nedal více než sedm bodů.

4. kolo skupiny P nadstavby Poháru FIBA basketbalistů:
Ventspils - Nymburk 72:69 (15:19, 36:33, 53:55)
Nejvíce bodů: Janicenoks 14, Ate a Grazuliš po 10 - Dixon 22, Sant-Roos 21, Benda a Vaughn po 7. Fauly: 20:20. Trestné hody: 15/11 - 19/15. Trojky: 11:2. Doskoky: 41:36.
Academic Sofia - Antverpy 63:71.