Prostějov ve šlágru NBL porazil vědoucí Děčín

Basketbalisté Prostějova porazili ve šlágru 26. kola NBL Děčín 79:68 a jako třetí tým v sezoně získali skalp ligového lídra. Hanáci uspěli až ve třetím vzájemném zápase v sezoně a odčinili zejména smolnou prosincovou domácí prohru o bod košem v poslední sekundě.

Od té doby drží Orli neporazitelnost, třetí celek tabulky dnes uspěl v lize podesáté za sebou, Děčínu skončila sedmizápasová vítězná šňůra. Severočeši dosud prohráli jen s Opavou po prodloužení a v prvním kole o bod v Kolíně.

Rozhodující pro vývoj zápasu byla druhá čtvrtina, kterou domácí vyhráli o 20 bodů (25:5). Jedenácti body se v tomto hracím období blýskl nejlepší střelec zápasu Lukáš Palyza. Reprezentační křídelní hráč dal celkem 33 bodů, což bylo víc než tři nejlepší střelci soupeře dohromady.

Čtvrtá Opava si snadno poradila s posledním Brnem a výhru 93:68 řídili tři dvacetibodoví střelci Jakub Blažek (23), Martin Gnaidek (23) a Jakub Šiřina (20). Roli favorita potvrdily i páté Pardubice, které už potřetí v sezoně vyzrály na Ústí nad Labem, tentokrát na jeho hřišti v poměru 99:83. Ostrava po předchozích dvou porážkách poprvé v sezoně uspěla proti Svitavám (95:73) a atakuje jejich osmé místo v tabulce.

Basketbalová Kooperativa liga mužů - 26. kolo:
Ostrava - Svitavy 95:73 (21:20, 49:33, 83:46)
Nejvíce bodů: Igrutinovič 23, P. Bohačík 15, Kerr a Bratčenkov po 14 - Bruinsma 16, J. Jones 11, Barker a Doaks po 10.
Opava - Brno 93:68 (26:18, 46:35, 64:46)
Nejvíce bodů: Blažek a Gniadek po 23, Šiřina 20, Jurečka 11 - Křemen 20, Prášil 18, Prachař 12.
Prostějov - Děčín 79:68 (18:16, 43:21, 61:42)
Nejvíce bodů: Palyza 33, Tomanec 16, Roseboro 10 - J. Houška 12, Vyoral a Pomikálek po 10.
Ústí nad Labem - Pardubice 83:99 (16:17, 30:49, 54:77) Nejvíce bodů: Barham 22, Kendrid 21, Emerson 11 - Švrdlík a Autrey po 20, Pandula 15, Kotas 12, Kohout 11.