Lídr basketbalové ligy Děčín utrpěl druhou porážku za sebou

Opava

Lídr basketbalové ligy z Děčína utrpěl druhou porážku v řadě. Na palubovce Opavy Severočeši prohráli těsně 78:79. Nejvýraznější triumf dnešních duelů 28. kola zaznamenaly Pardubice, které zdolaly Svitavy 112:68.

Děčínský trenér Pavel Budínský.

Opava měla doma od začátku duelu navrch, hosté se dostali do vedení poprvé až ve druhé čtvrtině. Slezané si však vzali náskok zpátky a odolali i v poslední dvouminutovce, kdy ani jednou neskórovali, soupeř se ale šesti body dotáhl jen na konečný jednobodový odstup.

Děčín v této sezoně prohrál teprve počtvrté. V úvodu sezóny nestačil na Kolín a minulou středu na Prostějov. V tabulce čtvrtá Opava získala jeho skalp už podruhé, naposledy vyhrála hřišti Děčína v prosinci v prodloužení 86:79.

Svitavy v Pardubicích nevedly ani vteřinu a nakonec prohrály o 44 bodů. Největší podíl na jejich drtivém vítězství měli se 22 body Dušan Pandula a dvacetibodový Lamb Autrey.