Panathinaikos Atény - Fenerbahce Istanbul 76:71 Fenerbahce poprvé v osmifinále basketbalové Euroligy prohrálo

Atény

Basketbalisté Fenerbahce Istanbul poprvé v osmifinálové fázi Evropské ligy prohráli. Na hřišti Panathinaikosu Atény se trápili s velmi dobrou obranou domácích a řecký tým zvítězil 76:71. Fenerbahce nepomohl ani další dobrý výkon českého pivota Jana Veselého, který zaznamenal 12 bodů a sedm doskoků.

Jan Veselý

Istanbulský celek však tentokrát nepodal tak kvalitní týmový výkon jako v předchozích zápasech. Při absenci dvou důležitých hráčů Kostase Slukase a Pera Antiče se hosté těžko prosazovali přes obranu Panathinaikosu, který postupně získal zápas pod svou kontrolu.

Ještě na začátku poslední čtvrtiny Fenerbahce srovnalo, jenže pět minut před koncem utekl Panathinaikos i díky technické chybě hostujícího kouče Željka Obradoviče na sedm bodů a výhru už nepustil. A to ani přesto, že se Fenerbahce povedlo díky sedmi bodům v řadě dostat 50 vteřin před koncem na rozdíl jediného bodu.

Fenerbahce si i přes prohru udrželo vedoucí příčku v tabulce skupiny E o jednu výhru před Lokomotivem Kubaň Krasnodar, který vyhrál 87:63 nad Cedevitou Záhřeb. A to hlavně díky výkonu Anthonyho Randolpha, který zaznamenal 28 bodů, 13 doskoků a pět asistencí a postaral se o druhý nejlepší výkon celé soutěže v této sezoně.

Ve skupině F vyhrál CSKA Moskva městské derby s Chimki 108:98. Opět zářilo hvězdné rozehrávačské duo - Miloš Teodosič dal 26 bodů, Nando de Colo přidal 19 bodů a osm asistencí.

Evropská liga basketbalistů, osmifinále - 8. kolo:
Skupina E:
Darüssafaka Istanbul - Unicaja Málaga 78:55
Kubaň Krasnodar - Cedevita Záhřeb 87:63
Panathinaikos Atény - Fenerbahce Istanbul 76:71 (za hosty Veselý 12 bodů, 7 doskoků)