Házenkářky Poruby obraly vedoucí Michalovce o bod

Házenkářky Poruby jako druhé v sezoně dokázaly obrat vedoucí Michalovce, když s lídrem interligy remizovaly 25:25. Stejným výsledkem skončil i zápas Slavie v Šaľe, Pražanky tak zůstaly v tabulce druhé stále jen vinou horšího skóre. Michalovce ale mají zápas k dobru stejně jako třetí Most, který jako jediný z vedoucí šestice v sobotu zvítězil a po vysoké výhře 31:16 nad Partizánským se přiblížil k Pražankám na dva body.

Michalovce dosud zaváhaly jedině se Slavií, která je dokázala na konci ledna porazit, a v Moravské Ostravě dlouho nic nenasvědčovalo tomu, že by slovenský favorit neměl bodovat naplno. Poločas vyhrál 12:8 a o čtyři góly vedl ještě na začátku poslední desetiminutovky. "Děvčata ukázala morálku a z toho stavu se vyhrabala. V závěru jsme měli šanci ještě vyhrát, ale na ten průběh bod dobrý," řekl domácí trenér Jan Beňadik.

Slavia se v Šale neustále přetahovala o těsné vedení, ale nakonec byly Pražanky rády za bod, který jim v poslední minutě zajistila Veronika Malá. "Chvíli před koncem zápasu to vypadalo, že bychom mohly vyhrát. Situace se ale poté otočila a nemusely jsme získat žádné body. Myslím, že jsme dobře bránily, útok do obrany se nám ale nedařil. Obrana nás opravdu podržela, góly jsme dávaly především z rychlých protiútoků," řekla trenérka Slavie Petra Vítková.