Oklahoma City - Golden State 118:121 PPCurry má další rekordy NBA a Golden State jistotu play off

Stephen Curry rozhodl dalekonosnou tříbodovou střelou 0,6 sekundy před koncem prodloužení o vítězství Golden State ve šlágru NBA na palubovce Oklahomy 121:118. V sobotním utkání to byla jeho dvanáctá trojka, čímž vyrovnal rekordní výkon, který se dosud v zámořské lize povedl jen Kobemu Bryantovi a Donyellu Marshallovi.

Curry v zápase celkem zaznamenal 46 bodů, a to přitom ve třetí čtvrtině zhruba šest minut nehrál kvůli zranění kotníku. Po ošetření pokračoval ve skvělé show a nakonec ji rozhodl střelou zhruba z deseti metrů, daleko za obloukem vymezujícím tříbodovou hranici.

"Abych řekl pravdu, na hřišti nikdy nevím úplně přesně, kde jsem. Nijak si v hlavě nepřeměřuju, jestli jsem 38, 37 nebo 36 stop daleko. Myslím jedině na to, jak načasovat dribling a vystřelit dřív, než mi to obrana znemožní," řekl. "Každý den ho sledujeme, jak z téhle dálky trénuje. Není to náhoda. Má ten nejdelší dosah, jaký jsem kdy viděl. A vypadá to v jeho podání tak jednoduše," řekl spoluhráč Klay Thompson, s 32 body druhý nejlepší střelec zápasu.

Curry má na kontě v této sezoně už 288 trojek, čímž vylepšil vlastní maximum z minulého ročníku. A to má ještě před sebou 24 zápasů. Pokračuje také jeho rekordní série utkání, v nichž alespoň jednu tříbodovou střelu proměnil (129).

V domácím týmu vzhledem k porážce zůstaly nedoceněny skvělé individuální výkony hned několika hráčů - Kevin Durant dal 37 bodů a doskočil 12 míčů, Russell Westbrook měl 26 bodů a 13 asistencí a Serge Ibaka 15 bodů a 20 doskoků.

Warriors si navíc jako první tým od sezony 1987/88 zajistili již v únoru účast v play off. Jistotu, že neskončí v Západní konferenci hůře než osmí, měli ještě před rozhodnutím v Oklahomě po porážce Houstonu 94:104 od San Antonia. Spurs jako druhý tým po Golden State dosáhli na 50 vítězství v sezoně.