LeBron James dotáhl 44 body basketbalisty Clevelandu k páté výhře

NEW YORK

Basketbalisté Clevelandu porazili v nedělním utkání NBA Phoenix 113:106 a připsali si pátou výhru za sebou. Cavaliers táhl hvězdný LeBron James, jenž nastřílel 44 bodů, z toho 32 ve druhém poločase. Phoenix přitom vedl až o 18 bodů, vedle Jamesova galapředstavení však po přestávce domácí zlepšili také obranu.

"Kluci zachovali chladnou hlavu. Všichni hráli zodpovědně a soupeř musel o každou střelu bojovat," uvedl trenér vítězů Mike Brown. Také James připisoval úspěch dobré defenzivě. "Ve druhé půli jsme odvedli dobrou práci proti Stevu Nashovi," řekl James na adresu nejužitečnějšího hráče minulé sezony. Nash dal 24 bodů, ale na své poměry zaznamenal málo asistencí - jen šest.

Ani 39 bodů nejlepšího střelce NBA Kobeho Bryanta nepomohlo Los Angeles Lakers k úspěchu v Detroitu, kde hosté podlehli 93:102. Domácí vyhráli díky kolektivnímu výkonu, když hned pět hráčů zaznamenalo dvouciferný bodový příspěvek. Nejlepší z nich Rasheed Wallace dal 24 bodů.

"Je to jako mít pět superhvězd. Kdybychom chtěli, tak někdo za nás dá v průměru 30 bodů, ale my máme jediný cíl: mít na konci sezony titul a víme, že jeden hráč nemůže uhlídat pět jiných," uvedl Richard Hamilton, autor 20 bodů. Detroit vyhrál pojedenácté za sebou a má nejlepší bilanci v soutěži. V 42 zápasech utrpěl jen pět porážek.

Stejně jako v minulých dvou zápasech za Milwaukee zaznamenal Jiří Welsch dva body, tentokrát při výhře 83:79 nad svým bývalým klubem z Bostonu strávil na palubovce šest minut. Nejlepším střelcem zápasu byl s 21 body Michael Redd, i když po dvou brzkých faulech proseděl značnou část první čtvrtiny na lavičce a ani pak se mu dlouho nedařilo. Ale v poslední části se blýskl 15 body. "Potřeboval jsem zásah shůry," uvedl Redd, jehož otec je pastorem.

Střeleckou hvězdou nedělních zápasů byl Mike Bibby, ani 42 body však nezabránil porážce Sacramenta v Torontu. O těsné výhře domácích 124:123 rozhodl čtyři desetiny sekundy před koncem prodloužení Jalen Rose. Raptors tak ukončili sérii čtyř porážek.

Philadelphia ukázala Orlandu, že dokáže vyhrávat i bez kanonýra Allena Iversona, jenž zmeškal druhý zápas kvůli poranění kotníku. Na palubovce floridského týmu hosté vyhráli 89:81. Miami zdolalo Houston 101:95, přestože v texaském týmu se blýskl 37 body Tracy McGrady.

2. Utah44212347,7
3. Minnesota42202247,6