Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalisté Villanovy vyhráli trojkou v poslední sekundě NCAA

5. dubna 2016 09:51 - Houston

Basketbalisté Villanovy vyhráli podruhé v historii univerzitní ligu NCAA. V pondělním finále v Houstonu zvítězili Wildcats 77:74 nad Severní Karolínou, o majiteli prestižního titulu rozhodla tříbodová střela Krise Jenkinse v závěrečné sekundě zápasu, poté co předtím jeho tým ztratil v posledních zhruba pěti minutách desetibodový náskok.

"O každé střele si myslím, že skončí košem. Teď to nebylo jinak," komentoval Jenkins vítězný koš po akci, která následovala po vyrovnání soupeře a oddechovém času 4,7 sekundy před koncem. Rozehrál ji Ryan Arcidiacono, který byl vyhlášen nejlepším hráčem finálového turnaje. "Při time-outu jsem nemusel hloučku hráčů říkat vůbec nic. Pro tuhle akci máme jméno, stačilo jen, aby se všichni rozestavili na svá místa," řekl trenér Jay Wright.

Na stadionu, na kterém hraje zápasy tým amerického fotbalu z profesionální NFL Houston Texans, sledovalo finále 74 340 diváků. Větší návštěva byla na finále jen předloni v Arlingtonu rovněž v Texasu (79 283).

Nejlepším střelcem vítězného týmu byl rozehrávač Phil Booth s 20 body. V týmu Severní Karolíny dal Marcus Paige ještě o bod více a 20 přidal i Joel Berry, na šestý titul v historii to ale nestačilo.

Villanova se stala patnáctým týmem, který univerzitní ligu vyhrál alespoň dvakrát. První titul získala v roce 1985, tehdy pod vedením Rollieho Massimina. Nynější kouč Wright je u týmu od roku 2001 a už s ním byl ve Final Four v roce 2009. Tehdy Wildcats podlehli v semifinále právě Severní Karolíně, která pak získala zatím svůj poslední titul. Rekordmanem soutěže je losangeleská UCLA s 11 primáty.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty