Rubriky:

Míčové sporty

Kuriózní selhání v play off! Zmatený hráč zachránil soupeře od porážky

27. dubna 2016 15:17 - Atény

Kuriózní situace, která se zapíše do dějin letošního play off řecké ligy, se udála o víkendu na předměstí Atén. Basketbalista domácího celku Nea Kifisia Jermain Marshall byl těsně před koncem prodloužení druhého čtvrtfinálového duelu play off s Arisem Soluň tak zmatený, že si omylem dal vlastní koš! Jeho neuvěřitelná minela přišla jeho tým pořádně draho...

Aris vyhrál první čtvrtfinálový zápas jasně 78:60 a v sérii na dvě vítězná utkání si mohl zajistit účast mezi nejlepšími čtyřmi týmy již na palubovce Kifisie. Hosté ze Soluně se nakonec z postupu do semifinále skutečně radovali, pomohlo jim k tomu ale málo vídané selhání protihráče.

Pět sekund před koncem prvního prodloužení vedli domácí 95:93. Aris sice házel dva trestné hody, ani jeden ale neproměnil. Jeho poslední šancí na obrat tak byl útočný doskok a následná rychlá a povedená střela.

Jenže míče se zmocnil domácí Dante Stiggers. Hbitě unikl před faulem a po krátkém driblingu nahrál spoluhráči Marshallovi, který udělal to nejhorší, co mohl - poslal instinktivně míč na vlastní koš!

Balón prolétl obroučkou domácí byli v šoku. Zmatený Marshall v tu chvíli ani sám netušil, jaké minely se dopustil. Každopádně rozhodčí připsali Arisu dva body a duel šel do druhého prodloužení. V něm už Kifisia na soupeře nestačila a po porážce 103:108 pro ni sezóna skončila.

jsv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty