Rubriky:

Míčové sporty

Do Final Four s formou! Veselý se vrátil po zranění 22 body v turecké lize

5. května 2016 09:29 - Istanbul

Český basketbalista Jan Veselý se vrátil do hry po šestitýdenním zranění ve velkém stylu. V duelu turecké ligy pomohl Fenerbahce k výhře 100:79 nad Yesilgiresunem 22 body za 24 minut hry a byl nejlepším hráčem svého týmu. Ukázal tak, že ani po dlouhé pauze neztratil formu, která by se Fenerbahce mohla hodit příští víkend při Final Four Evropské ligy.

 

Facebook

Pětadvacetiletý Veselý si 20. března poranil achilovku a přišel tak o čtvrtfinále Euroligy s Realem Madrid. I bez něj sice Fenerbahce bez problémů postoupilo, ovšem český pivot hned v prvním utkání po návratu ukázal, jak moc svému týmu chyběl.

Proti Yesilgiresunu odehrál 24 minut, během kterých trefil všech osm střeleckých pokusů ze hry včetně tří efektních smečí, k tomu přidal i šest trestných hodů ze sedmi pokusů, pět doskoků, dvě asistence a byl jasně nejlepším hráčem Fenerbahce.

"Díky všem, kteří mi pomohli se vrátit. Mé přítelkyni, rodině, trenérům a především všem fanouškům, kteří mě podporovali pozitivními vzkazy. A také velký dík našemu kondičnímu trenérovi Predragovi Zimonjičovi za všechnu práci, kterou si se mnou dal," napsal Veselý po utkání na svůj facebook.

ČTK

Zrušit