Basketbalisté USK ukončili v prodloužení neporazitelnost Děčína

V lize basketbalistů už jsou bez porážky pouze obhájci titulu z Nymburka. Ve čtvrtém kole došlo na vicemistrovský Děčín, který prohrál na palubovce USK Praha 84:87 po prodloužení. Severočechům nestačilo k pokračování vítězné série ani sedmnáctibodové vedení z prvního poločasu.

Děčínský trenér Pavel Budínský.

V domácím týmu se přitom mezi střelce zapsalo jen šest hráčů, ale hned tři předvedli dvacetibodový výkon - Jaromír Bohačík (26), Mladen Primorac (21) a Alexander Madsen (20). Děčínský Tomáš Vyoral byl s 29 body střelcem kola, ale porážce nezabránil.

"Důvod, proč jsme prohráli, byť v prodloužení, vidím ve třetí čtvrtině. Tam jsme propadli v obranných činnostech, na druhou stranu Jaromír Bohačík předvedl famózní výkon. Jeho střely přes různé obránce, plus houževnatost... A taky bych řekl náš nekomfortní útok," řekl děčínský trenér Pavel Budínský.

"Podle mě klíčový moment byl, když Jaromír Bohačík vzal na sebe odpovědnost a přinesl tím sebedůvěru spoluhráčům. Do tohoto momentu jsme byli příliš sobečtí v obraně i útoku. Po oddechovém času hráči pochopili, že pokud chceme uspět, musíme pracovat jeden pro druhého," pochválil hvězdu utkání i domácí kouč Mirsad Alilovič.

Kolín stále bez výhry

Také už pouze jediný tým má nulu v kolonce výher, a to Kolín, který utrpěl debakl 87:110 v Ústí nad Labem. Od Středočechů se odpoutalo Brno po výhře 79:76 nad Svitavami, v domácím dresu se blýskl 21 body a 14 doskoky Deshawn Painter.

Na palubovkách soupeřů si třetí výhry v sezóně připsaly Opava po vítězství 101:68 v Jindřichově Hradci a Prostějov, který porazil 79:73 ostravskou Novou huť. V týmu Orlů chyběly Romanu Markovi jen dvě asistence k dosažení triple double, k 16 bodům přidal 11 doskoků. Univerzální výkon předvedl i domácí Sterling Smith, autor 24 bodů, 10 doskoků a šesti asistencí.