Basketbalisté Kolína vrátili v NBL Prostějovu těsnou porážku

Basketbalisté Kolína porazili v 12. kole NBL Prostějov 80:77 a dotáhli se bodově na třetí Děčín, který má ještě pondělní zápas k dobru. Středočechům se podařila odveta za smolnou prohru z prvního kola, v němž je Orli porazili až po prodloužení (96:94). Vrátili se také na vítěznou vlnu, z které je v minulém kole po šesti výhrách v řadě srazily Svitavy.

Basketbalista Nymburku Diamon Simpson - ilustrační foto.

Kolínským lídrem byl Lee Skinner se 17 body a 12 doskoky. Hostům nestačilo k vítězství jedenáctibodové vedení ze závěru třetí čtvrtiny ani 21 bodů Petra Dokoupila a pustili soupeře před sebe v tabulce.

Nymburk porazil Jindřichův Hradec 106:73. Mistrovský celek vyhrál už popáté za sebou alespoň třicetibodovým rozdílem, pomohl si k tomu čtrnácti přesnými trojkami od osmi různých střelců. Lídrem byl s 21 body Anthony Meier.

Po středečním pohárovém triumfu v Minsku vyhrály v lize hladce i druhé Pardubice, které porazily Svitavy 86:65 a připsaly si v NBL osmé vítězství z posledních devíti zápasů. Domácí měli pět střelců s dvouciferným výkonem, 19 bodů dal autor čtyř trojek Joseph Wall.