Nymburk - Domžale 85:55Basketbalisté Nymburka porazili v Lize mistrů slovinského šampióna

Nymburk

Basketbalisté Nymburka v Lize mistrů doma porazili slovinského mistra Domžale jasně 85:55 a po polovině základní fáze se drží ve skupině A mezi postupovou čtveřicí s bilancí čtyř výher a tří porážek. Doma v evropských pohárech vyhráli poosmé za sebou.

Zleva Tomaž Bolčina z Domžale, Diamon Simpson z Nymburka a Aljaž Bratec z Domžale.

Za Domžale nastoupil český reprezentant Tomáš Kyzlink a potvrzoval, proč je klíčovou postavou slovinského celku. V první čtvrtině nastřílel devět bodů a hlavně jeho zásluhou hosté drželi v úvodní desetiminutovce s Nymburkem krok.

Ve druhé části se však k velmi dobře hrajícímu Howardu Sant-Roosovi začali přidávat Bryon Allen, Diamon Simpson či Vojtěch Hruban a český šampión začal soupeře přehrávat. Deseti body za sebou odskočil do vedení 29:18 a ještě do poločasu získal patnáctibodový náskok.

Nymburku navíc vyšel i vstup do druhého poločasu. Rychle zvýšil náskok přes dvacet bodů a definitivně soupeře zlomil. Do problémů s fauly se navíc dostal Kyzlink a bez něj se soupeř v útoku těžko prosazoval. Výsledkem byly ztráty, které domácí trestali rychlými protiútoky, a poslední čtvrtina už byla spíše nymburskou exhibicí.

Nejlepším hráčem zápasu byl Sant-Roos, který k 16 bodům přidal i 4 doskoky, 5 asistencí a 4 získané míče. Allen dal 14 bodů a Simpson nasbíral 11 bodů, 7 doskoků a 6 bloků.

Pumprlovi skončila sezóna

Nymburk se už musel obejít bez Pavla Pumprly, jemuž předčasně skončila sezóna. Opora mistrovského Nymburka má přetržený vaz v koleně a musí na operaci. Zatím není jisté, zda stihne mistrovství Evropy příští rok v září.

Třicetiletý Pumprla se v létě vrátil do Nymburka ze zahraničí a dostával se do velmi dobré formy. Ve většině zápasů patřil k nejlepším hráčům. V ligovém utkání s Jindřichovým Hradcem 19. listopadu však při kontaktu s protihráčem špatně došlápl a zranil se.

Původně se zdálo, že by zranění nemuselo být až tak vážné, ale vyšetření po ustoupení otoku potvrdilo přetržený vaz. Hráče čeká dlouhá pauza, podobná zranění se léčí sedm až osm měsíců.

Basketbalová Liga mistrů, skupina A - 7. kolo:
Nymburk - Domžale 85:55 (15:14, 35:22, 62:34)
Nejvíce bodů: Sant-Roos 16, Allen 14, Meier 13, Simpson 11, Hruban 10 - Kyzlink 16, Curry 13, Atanackovič 12. Fauly: 14:18. Trestné hody: 12/9 - 9/6. Trojky: 8:5. Doskoky: 36:34.
Banvit - Aarhus 99:82
Ironi Naharija - Frankfurt 75:54
Aris Soluň - Monako 62:65.