Míčové sporty

Házenkáři Lovosic výhrou nad Kopřivnicí ukončili sérii porážek

17. prosince 2016 16:44 - Praha

Házenkáři Lovosic ukončili v 15. extraligovém kole sérii tří porážek domácím vítězstvím 36:23 nad Kopřivnicí. Severočeši se díky tomu posunuli na druhé místo tabulky bod za Zubří, jež má ale stejně jako třetí Plzeň zápas k dobru. Na neděli plánovaný šlágr posledního podzimního kola mezi mistrem a lídrem tabulky byl kvůli zdravotní epidemii v družstvu Plzně odložen na únor.

talentplzen.cz

Lovosice už ve 13. minutě odskočily soupeři na 9:2 a do konce poločasu zvýšily vedení na rozdíl devíti branek (19:10). Obraz hry se nezměnil ani ve druhé půli, v domácím týmu znovu zářil Jiří Motl, jenž nastřílel 11 branek.

"Jsme strašně rádi, že se nám po sérii neúspěchů podařilo znovu naplno bodovat a především předvést hru, která nás zdobí. V poslední době jsme zapracovali na obraně, která již dnes snesla přísnější měřítko. Jsme rádi, že jsme soupeře dokázali porazit vysokým rozdílem, a to i přes to, že jsme do hry zapojili všechny naše hráče," uvedl trenér Lovosic Václav Toman.

Lovci se ve středu utkají ve čtvrtfinále Českého poháru s Duklou, jež dnes potvrdila roli favorita v Hranicích a zvítězila jasně 34:19. Pražané se díky tomu dotáhli na třetí Plzeň, bod za Lovosice a dva body za Zubří.