Rubriky:

Míčové sporty

NBA zakázala Dallasu start slavného amerického fotbalisty Roma

12. dubna 2017 10:05 - Dallas

Excentrický vlastník basketbalového týmu NBA Dallasu Mavericks Mark Cuban neuspěl s nápadem nasadit do úterního posledního domácího utkání v sezoně bývalou hvězdu amerického fotbalu místních Cowboys Tonyho Roma. Komisionář NBA Adam Silver to nedovolil. Elitní quarterback s mužstvem alespoň absolvoval předzápasové rozcvičení.

 

Tony Gutierrez, ČTK/AP

Romo hájil 14 sezon v NFL dres Dallasu a letos po vleklých zraněních ukončil kariéru. Ještě na střední škole vynikal i jako basketbalista, a tak mu Cuban chtěl dopřát zážitek startu v NBA.

"Dejte mi pokutu, jestli se vám to nelíbí," prohlásil dopředu směrem k vedení soutěže Cuban. Jenže Silver jeho nápad smetl ze stolu s vysvětlením, že liga prostě neposvětí Romův kontrakt, který by musel s Mavericks podepsat. Romo se stejně navlékl do dresu a předvedl hledišti své dovednosti s kulatým míčem alespoň před zápasem při rozcvičení.

Trenér Mavericks Rick Carlisle měl pro rozhodnutí ligy pochopení. "Zaprvé by bylo velmi riskantní, aby americký fotbalista nastoupil v NBA. Zadruhé, kdybychom ho opravdu podepsali, musel by projít řadou zdravotních vyšetření, která by trvala několik hodin, za což to nestálo," řekl domácí kouč. Jeho tým pak utkání s Denverem prohrál 91:109.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty