Rubriky:

Míčové sporty

Německá volejbalistka Weissová se po roce vrací do Prostějova

17. června 2017 16:50 - Prostějov

Volejbalistky Prostějova posílí třiatřicetiletá německá nahrávačka Kathleen Weissová, která se na Hanou vrací po ročním působení v polském klubu Dabrowa Górnicza. Weissová pomohla Prostějovu k dvěma mistrovským titulům v letech 2015 a 2016. Další čtyři získala v německé lize a jeden v Nizozemsku.

 

http://www.vkprostejov.cz

"Na místě nahrávačky je Weissová rozhodně nejlepší volejbalistkou, jakou kdy Prostějov měl. Excelentní jsou hlavně její schopnosti tvořit hru. Má spoustu zkušeností ze svého působení v silných zahraničních klubech a v reprezentaci Německa," uvedl na klubovém webu kouč Miroslav Čada.

Weissová je osmou hráčkou nově se tvořícího kádru devítinásobných českých mistryň. Stejně jako ona se z Polska vrátily univerzálka Helena Horká a smečařka Andrea Kossányiová. Nové kontrakty s prostějovským klubem uzavřely smečařky Laura Emontsová z Německa a Lucie Nová, libero Julie Kovářová a blokařky Nina Herelová s Veronikou Trnkovou.

ČTK

MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.