Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalistky KP Brno posílí pivotky Burgrová a Šujanová

15. srpna 2017 12:41 - Brno

Basketbalistky KP Brno posílí bývalé reprezentační pivotky Ilona Burgrová a Edita Šujanová. Obě byly členky českého výběru, který získal na mistrovství světa 2010 stříbrné medaile. Z Nymburka přichází křídelnice Monika Verlíková. Třetí tým uplynulého ligového ročníku povede nový trenér David Zdeněk, který vystřídal Mariana Svobodu.

 

Jan Handrejch, Právo

Třiatřicetiletá Burgrová ukončila po letošním mistrovství Evropy reprezentační kariéru a koncem června předčasně vypověděla smlouvu s USK Praha. "Naše nabídka s možností zahrát si Eurocup ji zaujala. Její příchod znamená značné posílení našeho kádru," řekl ČTK předseda brněnského klubu Richard Foltýn.

Burgrová kromě USK Praha působila v české lize v Trutnově a Hradci Králové, při studiích v Jižní Karolíně hrála univerzitní ligu NCAA a dvě sezony působila ve francouzském Bourges.

O rok mladší Šujanová se vrací do klubu po roční přestávce z tureckého klubu Adana. "Potvrdila jsem si, že mi více vyhovuje domácí prostředí. V Králově Poli jsem začínala kariéru, chci pomoci k co nejlepším výsledkům," uvedla Šujanová.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty