Rubriky:

Míčové sporty

Německo - Srbsko 3:2 Němečtí volejbalisté odvraceli mečboly a jsou ve finále ME. Čekají je Rusové

2. září 2017 20:20 - Krakov

Němečtí volejbalisté postoupili do finále mistrovství Evropy v Polsku a zajistili si, že poprvé v historii odjedou z kontinentálního šampionátu s medailí. Čtvrtfináloví přemožitelé českého výběru odvrátili v semifinále Srbům dva mečboly a zvítězili 3:2. O trofej si v neděli zahrají proti Rusku.

Svěřenci trenéra Andrey Gianiho, na něž Češi nedokázali vedle čtvrtfinále vyzrát ani předtím v základní skupině, prohrávali se Srby už 0:2 na sety. Ve třetí sadě sice snížili, ve čtvrtém setu si ale mistři Evropy z roku 2011 vypracovali dva mečboly. Žádný ale neproměnili a Němci v závěru po skvělém výkonu slavili postup.

Medaili z Krakova přidají do sbírky k bronzu z posledního mistrovství světa v roce 2014. "Byl to neuvěřitelný zápas. Druhý set byl příšerný, ale pak jsme se vrátili. Srbové hráli na špičkové úrovni, jenže my dokázali znovu najít svůj rytmus, důvěru v sebe sama a na konci zaslouženě vyhráli," řekl kouč Giani, hvězda světového volejbalu z 90. let, jenž vede Němce od letoška.

Rusové s velkou převahou zdolali 3:0 Belgii, další překvapení šampionátu. Mohou tak navázat na titul z roku 2013 a vynahradit si zklamání z minulého Eura, kde vypadli ve čtvrtfinále. Nedělní zápas o zlato začne ve 20:30.

ME volejbalistů v Polsku - semifinále v Krakově:
Německo - Srbsko 3:2 (-24, -15, 18, 25, 13)
Rusko - Belgie 3:0 (14, 17, 17)
ČTK

Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.