Rubriky:

Míčové sporty

Welsch zřejmě bude pokračovat, inspiroval ho i Jágr

5. října 2017 15:37 - Praha

Bývalý kapitán české basketbalové reprezentace Jiří Welsch se stále nerozhodl, kam povedou jeho další kroky. Momentálně však u něj převládá pocit, že i v 37 letech chce pokračovat v hráčské kariéře. Začíná s individuální přípravou, aby byl nachystaný na případné angažmá, a inspiraci hledá i u hokejisty Jaromíra Jágra, který se v pětačtyřiceti dohodl na angažmá v Calgary.

 

David Šváb, ČTK

"Jarda je ještě o deset let dál. Četl jsem s ním před pár dny rozhovor a docela mě to inspirovalo. Na všechny otázky odpovídal, že něco bude, ale že neví co. Že ovlivnit může jen to, aby byl co nejlépe připravený. Tím se snažím řídit a snažím se připravit," řekl Welsch při dnešním rozhovoru během slavnostního draftu druhého ročníku juniorské NBA v České republice, jejímž je patronem.

"Mám za sebou nestandardní léto, byly tam zdravotní komplikace, nejsem na tom fyzicky úplně dobře. Takže se potřebuji zaměřit na to, abych byl připravený na to přijmout nějakou výzvu. Začal jsem individuálně trénovat a uvidíme, v co to vyústí," dodal jeden ze čtyř Čechů, kteří si zahráli NBA.

V září na mistrovství Evropy Welsch definitivně ukončil reprezentační kariéru. Od té doby se soustředil zejména na narození druhého potomka a zároveň přemýšlel, zda bude pokračovat v aktivní kariéře, nebo zda přijme nabídku na manažerskou pozici. Nyní se ale přiklání k tomu, že ještě bude hrát.

"Momentálně stále řeším, jestli chci ještě dělat to, co většinu svého života. Konkrétní odpověď ještě nemám. Řeším to hodně se svými nejbližšími, ale jsem relativně klidný, protože vše probíhá tak, jak jsem chtěl. Před deseti dny se nám narodil druhý potomek a nechtěl jsem mít žádný závazek, abych mohl být doma a spolupodílet se na tom, co to všechno přináší. Teď mám pocit, že bych ještě chtěl hrát. Uvidíme, co z toho vznikne," prohlásil.

Během léta jednal s Nymburkem, za který hrál od roku 2012, nabídku dostal i od Pardubic. "Jediná varianta je zůstat v Česku. Probíhala komunikace s Nymburkem, ale to vyústilo v nic. Z dalších klubů, které připadají v úvahu, tak si sám sebe umím představit jen v jednom z nich, ale to teď také není aktuální," řekl Welsch.

Připustil, že tou jedinou variantou jsou právě Pardubice. "Logiku to dává, že to jsou Pardubice. Působí tam lidé, kteří jsou mi blízcí, takže jsme v kontaktu. Mluvili jsme spolu už po konci minulé sezóny, krátce po evropském šampionátu, kdy hasily hráčskou situaci, ale nemohlo to být realizovatelné. A uvidíme, jestli to bude realizovatelné v dohledné době," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty