Volejbalistky Prostějova a Olomouce zahájily vítězně semifinále

Semifinále play off volejbalové extraligy žen začalo jednoznačnými výhrami favoritů. Prostějovské mistryně zvítězily na úvod série s KP Brno 3:0 na sety a stejným výsledkem porazila Olomouc hostující tým Ostravy.

Volejbalistky Ostravy - ilustrační foto

Prostějov v prvním duelu reprízy loňského semifinále vyhrál 25:12, 25:14 a 25:18. "Utkání jsme odehráli výborně a hodně si pomohli dobrým podáním. Soupeř měl tím pádem velké problémy na přihrávce, žádná protihráčka nás útočně víc neohrožovala. Naopak my jsme se vyrovnali s brněnským servisem a předváděli vysokou kvalitu celou dobu s jedinou slabší pasáží uprostřed třetího setu," pochvaloval si prostějovský kouč Miroslav Čada.

Volejbalistky Ostravy výrazně vzdorovaly na palubovce Olomouce pouze v prvním setu, který prohrály těsně 24:26. Další sady Hanačky ovládly 25:18 a hladce 25:10.

Série na tři vítězství pokračují v sobotu v Brně a Ostravě.