České florbalistky prohrály na EFT v Hyvinkää s Finskem 2:3

HYVINKÄÄ

České florbalistky prohrály na Euro Floorball Tour ve finském Hyvinkää i svůj druhý zápas. Po pátečním debaklu 1:12 se Švédskem podlehly Finsku těsně 2:3. Zatímco po prvním duelu si připsaly alespoň bonusový bod po samostatných nájezdech, dnes neuspěly ani v rozstřelu.

Florbal - ilustrační foto

Závěrečné vystoupení na turnaji, který je generálkou na prosincové mistrovství světa ve Švédsku, čeká svěřenkyně trenéra Jaroslava Markse v neděli od 14:30 proti Švýcarsku.

Finky měly v úvodním dějství velkou převahu, přesto šly do první přestávky s jednobrankovou ztrátou. Brankářka Christianová, která působí ve finském PSS Porvoo, pochytala 13 střel a odolala i při vyloučení Rullové. Domácí tým naopak inkasoval z jednoho z pouhých tří pokusů. V 18. minutě skórovala po přihrávce Novotné Rullová.

Ve druhém dějství se poměr střel trošku srovnal. Finky jich měly na kontě deset, Češky sedm, ale po trefě Salminenové z 25. minuty bylo vyrovnáno. Český tým dostala opět do vedení ve 44. minutě Koníčková, jenže hned za devět vteřin smazala ztrátu Kajalaová. Favorizované Finsko dovršilo obrat v 56. minutě, kdy rozhodla Alénová.

Výsledky Euro Floorball Tour žen v Hyvinkää (Finsko):
Finsko - Česká republika 3:2 (0:1, 1:0, 2:1), sam. nájezdy 1:0
Branky a nahrávky: 25. Salminenová (Morottajaová), 44. Kujalaová (Vartiainenová), 56. Alénová (Peltokangasová) - 18. Rullová (Novotná), 44. Koníčková (Paulovičová). Rozhodčí: Fahlbergová, Gestrupová (obě Švéd.). Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 368.
Švédsko - Švýcarsko 5:3 (2:2, 2:1, 1:0), sam. nájezdy 2:0
Branky: 7. a 53. Lindströmová, 31. a 33. Widarová, 5. Wikströmová - 4. a 26. Stettlerová, 17. Benzová.