Švýcarsko - Česko 10:0České florbalistky utrpěly v přípravě ve Švýcarsku debakl

Yverdon

České florbalistky podlehly v přípravném utkání v Yverdonu domácímu Švýcarsku vysoko 0:10. Čtyřmi body za tři branky a jednu asistenci se podílela na kanonádě Michelle Wikiová. Tým trenérek Karolíny Šatalíkové a Markéty Šteglové čeká druhý duel se Švýcarkami v neděli ve 12:00.

Do vedení se domácí tým dostal už v 45. vteřině, kdy se trefila Nötzliová. V polovině úvodního dějství zvýšila Bachmannová a v 17. minutě upravila na 3:0 Wikiová.

Po polovině druhé části Švýcarky definitivně rozhodly, když skórovala dvakrát Vögeliová a následně se znovu prosadila Wikiová, která pak v 48. minutě dovršila hattrick. Vzápětí přidala další branku Stellaová a na 'desítku' zvýšily v poslední minutě Kaltenriederová a Ulberová.

Úspěšná premiéra kouče Cepka

Dařilo se naopak mužům, kteří vyhráli nad Švýcarskem v Yverdonu 8:5. Nový kouč Radim Cepek tak slavil vítěznou premiéru na lavičce národního týmu. Dvěma brankami a asistencí k tomu přispěl Jiří Curney, dvakrát skóroval i obránce Michal Podhráský.

Do vedení se dostali v 11. minutě Švýcaři, když Součka překonal Braillard. Za necelých šest minut odpověděl Curney. Ve druhém dějství český tým stav otočil, ale nejdříve musel ještě dvakrát dotahovat. Na Engelovu trefu v přesilovce odpověděl rovněž v početní výhodě Podhráský, který pak ve 32. minutě reagoval i na Maurerův gól.

Za pět minut už šel poprvé do vedení český tým díky Tomašíkovi. Maurer sice vyrovnal, ale ve 39. minutě Sladký s debutantem Dóžou zařídili během 13 sekund už dvoubrankový náskok. V 54. minutě zvýšil Garčar, za 61 sekund sice snížil Meister, ale poslední slovo měl Curney. Z trestného střílení zpečetil výsledek 80 sekund před koncem.

Přípravný zápas florbalistek v Yverdonu:
Švýcarsko - ČR 10:0 (3:0, 3:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 17., 36. a 48. Wikiová, 32. a 35. Vögeliová, 1. Nötzliová, 10. Bachmannová, 50. Stellaová, 69. Kaltenriederová, 60. Ulberová. Rozhodčí: Moberg, Lindberg (oba Švéd.). Vyloučení: 2:0. Bez využití. Diváci: 420.
Přípravný zápas florbalistů ve Yverdonu:
Švýcarsko - ČR 5:8 (1:1, 3:5, 1:2)
Branky a nahrávky: 11. Braillard (Antener), 22. Engel (Antener), 28. Maurer (Antener), 38. Maurer (Antener), 55. Meister (Graf) - 16. Curney (Garčar), 27. M. Podhráský (P. Suchánek), 32. M. Podhráský (Natov), 37. Tomašík (Tokoš), 39. Sladký (Tokoš), 39. Dóža (Mikeš), 54. Garčar (Curney), 59. Curney z trestného střílení. Rozhodčí: Fordell, Vuola (oba Fin.). Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. Diváci: 560.