Česko - Dánsko 12:3Čeští florbalisté v kvalifikaci MS vysoko porazili Dánsko, Dóža vstřelil čtyři góly

Nijmegen

Čeští florbalisté po výhrách nad úplnými outsidery Rakouskem a Velkou Británií porazili v kvalifikaci mistrovství světa vysoko také Dánsko 12:3. Čtyři branky dal Patrik Dóža a hattrick zaznamenal také Vojtěch Skalík.

Reprezentační útočník Tomáš Sladký

Účast na prosincovém šampionátu v Göteborgu mají svěřenci trenéra Radima Cepek prakticky jistou, o čemž při rozložení sil nebylo pochyb už před turnajem. Potvrdit ji mohou v pátečním utkání s Německem (15:00).

Dánové před dvěma roky v Bernu a Curychu poprvé chyběli v elitní kategorii mistrovství světa, když je v kvalifikaci předčily Norsko a Německo. Dnes šli do zápasu s největším favoritem s tím, že na úvod zdolali Německo 4:3 a mají boj o postup dobře rozehraný.

Proti českému týmu ale neměli šanci a drželi krok jen v první třetině. V osmé minutě prohrávali po trefě Curneyho, pak zvýšil Dóža, ale Baráka ve 16. minutě překonal Hedorf. V čase 23:50 už vrátil Cepkovu výběru dvoubrankový náskok Sladký a hned za 45 vteřin se trefil Tokoš.

Po desetiminutovém gólovém půstu překonal brankáře Trolleho Skalík a za 64 vteřin se prosadil podruhé v utkání Dóža. Na přelomu druhé a třetí třetiny zkorigovali stav Nielsen a Krogsgaard. Pak si zase s chutí zastříleli Češi. Skalík dvěma góly během pěti minut dovršil hattrick, Dóža si dvěma zásahy vylepšil bilanci na čtyři branky a skórovali také Mikeš a z trestného střílení opět Curney.

Kvalifikace MS florbalistů - 3. evropská skupina v Nijmegenu (Nizozemsko):
ČR - Dánsko 12:3 (2:1, 4:1, 6:1)
Branky a nahrávky: 8. Curney (Jendrišák), 14. Dóža (Tokoš), 24. Sladký (P. Suchánek), 25. Tokoš, 35. Skalík (Deutsch), 36. Dóža (Jelínek), 46. Skalík (Curney), 51. Skalík (Deutsch), 51. Mikeš, 51. Dóža (Tokoš), 55. Curney z trestného střílení, 58. Dóža (Sýkora) - 16. Hedorf (M. Trolle), 39. Nielsen, 42. Krogsgaard (Nielsen). Rozhodčí: Kruseman, Hoogwout (Niz.). Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 60.
Velká Británie - Rakousko 1:6 (0:2, 0:3, 1:1)
Nizozemsko - Německo 2:16 (0:2, 2:4, 0:10).